Zezwolenie na przewóz towarów

Zezwolenie na przewóz towarów

Zmywalny cienkopis źródłem problemów kierowcy

 

Bośniacki kierowca sfałszował międzynarodowe zezwolenie na przewóz towarów. Zatrzymali go na autostradzie A1 inspektorzy Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Katowicach. Wymierzyli przewoźnikowi karę 10 tysięcy złotych, a sprawę o fałszerstwo dokumentów przekazali policji.

16 maja wieczorem na autostradzie A1 w Godowie inspektorzy zatrzymali do kontroli pojazd z Bośni i Hercegowiny. Auto przewoziło profile okienne z Włocławka do miejscowości Breko w Bośni. Kierowca okazał dokumenty, które wzbudziły podejrzenie inspektorów. Jednokrotne zezwolenie międzynarodowe na przewóz nosiło wyraźne ślady przerobienia. Z pomocą zmywalnego cienkopisu zmienione zostały pola dotyczące: pierwszego wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej (pierwotna data to 21.04.2018 r., kierowca przerobił ją na dzień 13.05.2018 r.) oraz przewożonego ładunku. Zmiany były wyraźnie widoczne w świetle testera do badania autentyczności dokumentów a także w silnym strumieniu światła.

Inspektorzy uznali dokumenty za nieważne a realizowany transport – za wykonywany bez odpowiedniego zezwolenia, co wiąże się z karą wysokości 10 tysięcy złotych.

Bośniackim kierowcą zainteresowała się powiadomiona przez inspektorów policja. 17 maja 2018 r. usłyszał on zarzut o fałszowanie dokumentów. Grozi za to grzywna lub kara więzienia od 3 miesięcy do 5 lat. Bośniak przyznał się do popełnionego czynu. Przydzielono mu adwokata z urzędu. Będzie odpowiadał za przestępstwo przed polskim sądem.
Źródło: GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL