Nowy członek zarządu

Nowy członek zarządu

Göran Nyberg w szeregach MAN

Od 16 września 2018 r. Szwed, Göran Nyberg (57 l.) przejmie w zarządzie spółki MAN Truck & Bus AG odpowiedzialność za dział sprzedaży i marketingu. Göran Nyberg był dotychczas związany z Volvo Trucks, gdzie od 2012 r. odpowiadał i skutecznie rozwinął biznes w Ameryce Północnej. Wcześniej był managerem w spółkach tego szwedzkiego producenta pojazdów ciężarowych w kilku europejskich i azjatyckich krajach.

- Dzięki wieloletniej znajomości branży, międzynarodowemu doświadczeniu i wyraźnej orientacji na potrzeby klienta Göran Nyberg w istotny sposób przyczyni się do wzmocnienia naszej firmy. Bardzo się cieszę, że dołącza do naszego zespołu jako członek zarządu odpowiedzialny za pion sprzedaży. W MAN Truck & Bus wprowadzamy ważną zmianę – z producenta pojazdów użytkowych przekształcamy się w dostawcę inteligentnych i zrównoważonych rozwiązań transportowych dla naszych klientów. Göran Nyberg będzie tę zmianę współtworzył i realizował. - mówi Joachim Drees, prezes zarządu spółki MAN Truck & Bus AG.

Andreas Renschler, prezes rady nadzorczej MAN Truck & Bus AG i prezes zarządu Volkswagen Truck & Bus GmbH, dodaje: Wspólnie z Grupą Volkswagen Truck & Bus, do której należy także MAN, chcemy stać się światowym championem branży transportowej. Göran Nyberg będzie wspierał ten proces w MAN, korzystając ze swoich międzynarodowych kompetencji i doświadczeń. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że udało nam się w tym burzliwym okresie zaprosić go na nasz pokład.

Nyberg zastąpi w MAN Truck & Bus Heinza-Jürgena Löwe, który z początkiem roku został powołany w skład zarządu Volkswagena jako członek odpowiedzialny za sprzedaż i marketing. Do czasu przejęcia funkcji przez Görana Nyberga za pion sprzedaży i marketingu  odpowiada Joachim Drees.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL