Nowe ciężarówki w firmie Megatranslaw

Nowe ciężarówki w firmie Megatranslaw

W kwietniu br. bydgoska firma Megatranslaw odebrała pierwsze 25 ciągników siodłowych MAN TGX 18.500 z łącznej puli 50 zamówionych pojazdów.

O zakupie pierwszych ciągników MAN przez bydgoską firmę zadecydowały wcześniejsze długoterminowe testy, podczas których pojazdy MAN TGX wykazały się m.in. niskim zużyciem paliwa oraz komfortowym wyposażeniem kabiny.

Nowe MAN-y są wyposażone m.in. tempomat adaptacyjny ACC, który automatycznie reguluje prędkość jazdy samochodu ciężarowego oraz odległość od poprzedzającego pojazdu. System w razie konieczności automatycznie hamuje odpowiednio wcześnie i utrzymuje stały bezpieczny odstęp. Pozwala to uniknąć sytuacji hamowania awaryjnego, które często skutkują zderzeniami przez najechanie. Kolejnym krokiem na rzecz zwiększenia bezpieczeństwo na drodze jest wyposażenie najnowszych pojazdów w nową funkcję Stop & Go, która odciąża kierowcę w korku czy w powolnym ruchu przez automatyczne zatrzymanie i ruszanie. Megatranslaw jest pierwszym polskim przewoźnikiem, który wyposażył swoje pojazdy w ten innowacyjny układ.

- MAN zdał nasz sprawdzian i dlatego zdecydowaliśmy się zakupić ciągniki typu TGX 18.500 z kabinami typu XXL z najnowszym wnętrzem z oferty Model Year 2018 oraz funkcją Stop & Go, która odciąża kierowcę podczas jazdy w ruchu miejskim czy korku. Do tego dochodzi wiele innych gadżetów, które mają ułatwić pracę naszym kierowcom. To na ich pracy bazuje nasz sukces - powiedział Sławomir Błaszkiewicz, właściciel firmy Megatranslaw.

- Cieszymy się, że kolejne firmy transportowe dołączają do grona klientów naszej marki. Megatranslaw, to znany, opiniotwórczy przewoźnik w regionie. Mamy nadzieję, że pozytywne opinie na temat pojazdów MAN zachęcą innych przewoźników do korzystania z naszej oferty – dodał Bernard Wieruszewski, dyrektor ds. produktu i sprzedaży ciężarówek w MAN Truck & Bus Polska.

Megatranslaw jest firmą rodzinną założoną w 2004 roku. Stając się rozpoznawalną marką na rynku transportowym, otrzymuje coraz więcej zagranicznych zleceń i powiększa wielkość swojej floty, która aktualnie liczy 100 zestawów.
- Jeśli nowe MAN-y spełnią nasze oczekiwania to w przyszłości będziemy odnawiać flotę właśnie w oparciu o tę markę – dodał Sławomir Błaszkiewicz podczas ceremonii przekazania pojazdów, która miała miejsce 21 kwietnia w Toruniu.

Kolejne lwy przyjadą do Bydgoszczy po wakacjach. Wszystkie w charakterystycznych żółtych barwach i z logo przewoźnika.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL