Sezon kontroli na motocyklach

Sezon kontroli na motocyklach

Motocykle ITD wyjechały na drogi

 

Dolnośląscy inspektorzy Inspekcji Transportu Drogowego rozpoczęli sezon kontroli na motocyklach. Tylko przez pierwsze dwa dni ich obecności na drogach zatrzymali kilka ciężarówek, których kierowcy dopuścili się różnego rodzaju naruszeń przepisów.

Inspektorzy z Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego we Wrocławiu wyruszyli po zimowej przerwie oznakowanymi motocyklami na trasy 19 i 20 kwietnia. Głównie poruszali się po ulicach stolicy Dolnego Śląska, odwiedzając miejsca wskazywane przez samych mieszkańców tego miasta.

Udali się m.in. w okolice jednej z kopalń na terenie Wrocławia. Wyjeżdżający z niej kierowcy ciężarówek nie stosowali się bowiem do znaków zakazujących wjazdu pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 12 ton na ul. Głównej.

Obecność inspektorów ITD na motocyklach zaskoczyła również kierowców pojazdów wyjeżdżających z terenu budowy przy ul. Smardzowskiej we Wrocławiu, którzy zanieczyszczali i niszczyli nawierzchnię drogi. Ponadto w zatrzymanej nieopodal tego miejsca ciężarówce inspektorzy stwierdzili zły stan techniczny, co było powodem zatrzymania dowodu rejestracyjnego.

Za wszystkie ujawnione naruszenia kierowcy ciężarówek zostali ukarani mandatami.
Źródło: GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL