Solaris szuka inwestora

Solaris szuka inwestora

Solaris na sprzedaż

Polska firma - producent autobusów miejskich z Bolechowa pod Poznaniem szuka inwestora. Spółka już oficjalnie została wystawiona na sprzedaż, jednak z pewnością jej właścicielom leży głęboko na sercu, aby jej przejęcie gwarantowało dalszy rozwój firmy. Jak czytamy w oświadczeniu Solaris Bus & Coach firma wymaga inwestycji, nowych technologii, a badania i nowe projekty wymagają sporych nakładów finansowych.

Solaris już do kilku lat zapowiadał zmierzch silnika Diesla w napędach autobusów i konsekwentnie realizował plany elektromobilności. Pojazdy elektryczne Solaris można już było zobaczyć na ulicach polskich miast, a także w metropoliach innych miast europejskich. W autobusach elektrycznych najistotniejszym elementem jest zasilanie, które stanowi największy koszt pojazdu. Najbardziej sensowne byłoby teraz, gdyby któryś z renomowanych azjatyckich producentów akumulatorów zechciał zainwestować w polską markę.

Solaris Bus & Caoach jest spółką rodzinną założoną w 1996 roku przez rodzinę Olszewskich. Od kilku lat jest to czołowy dostawca autobusów miejskich do polskich miast.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL