Restrykcje i ograniczenia

Restrykcje i ograniczenia

Posiedzenie Grupy ds. Transportu Drogowego EKMT

 

W Paryżu w dniach 22-23 marca 2018 r. z udziałem przedstawiciela ZMPD odbyło się Posiedzenie Grupy ds. Transportu Drogowego oraz Podgrupy ds. Wdrożenia Księgi Jakości EKMT.

Uczestnicy posiedzenia odnotowali znaczny postęp we wdrażaniu w życie przez kolejne kraje zasad określonych w Księdze Jakości EKMT. Uznano m.in., że Białoruś, Rosja oraz Ukraina spełniają jej warunki i mogą przystąpić do złożenia wniosku końcowego. Oczekuje się, że do końca 2018 roku wszystkie państwa członkowskie systemu EKMT (43) będą spełniać warunki Księgi Jakości.

Podczas obrad dyskusja koncentrowała się wokół kwestii restrykcji i ograniczeń terytorialnych w stosowaniu zezwoleń EKMT wprowadzonych przez niektóre kraje członkowskie (Rosja, Włochy, Austria, Węgry).

Opracowano projekt Oświadczenia ministrów transportu na Międzynarodowe Forum Transportu ITF, które odbędzie się 24 maja 2018 r. w Lipsku, a delegacja bułgarska przedstawiła prezentację nt. planowanego wprowadzenia mechanizmu elektronicznego systemu wymiany danych zezwoleń EKMT.

W składzie delegacji Ministerstwa Infrastruktury z Dyrektorem Departamentu Transportu Drogowego Bogdanem Oleksiakiem na czele  wziął także udział przedstawiciel ZMPD.

Źródło: ZMPD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL