W pełni zasługuje na swoją nazwę

W pełni zasługuje na swoją nazwę

logistik in XXL i przedłużone naczepy

Firma logistik in XXL GmbH z siedzibą w Braunschweigu z regionu Dolnej Saksoni nabyła do swojej floty przedłużone, o 1,3 metra,  naczepy siodłowe, w sumie 10 nowych pojazdów Euro Trailer. Pięć w wersji Euro Trailer Mega Rail i kolejne pięć modeli Euro Trailer Cargo Rail. Nowe naczepy stanowią przygotowanie firmy do przyszłej współpracy z klientami z najróżniejszych branż, takich jak usługi just-in-time w przemyśle motoryzacyjnym czy przemysł napojów. Większa o 4 miejsca paletowe przestrzeń, którą zapewnia przedłużona naczepa, w porównaniu z naczepą standardową, pozwoli zaoszczędzić, logistik in XXL, 3 przejazdy na 1000 transportowanych palet. Wysokość pod dachem wynosząca w Euro Trailer Mega Rail trzy metry umożliwia transport nawet do sześciu skrzyń kratowopaletowych więcej. Wynikają z tego dalsze korzyści ekologiczne i ekonomiczne: oszczędność paliwa do dziesięciu procent oraz nawet do dziesięciu procent mniejsza emisja CO2.

Zgodnie z regulacjami prawnymi obowiązującymi w Niemczech, te przedłużone naczepy mogą być stosowane również w transporcie intermodalnym. W tym celu naczepy są wyposażone we wzmocnione ramy. Wykonane w ramie krawędzie przygotowane dla chwytaków z zabezpieczeniem plandeki przed uszkodzeniem oraz specjalne osie w wersji Rail sprawiają, że przedłużone naczepy sprawdzają się idealnie przy przeładunku kolejowym. Pięć naczep Euro Trailer Mega Rail dodatkowo przystosowanych jest do transportu morskiego i wodnego poprzez zastosowanie wyposażenia RoRo z zamkniętą płytą ślizgową o grubości ośmiu milimetrów, cztery pary wysokiej wytrzymałości pierścieni mocujących o nośności 12 000 kg oraz oznakowanie zgodne z normą DIN EN 29367-2. Oczywiście wszystkie Kögel Euro Trailer posiadają także certyfikat zgodności z DIN EN 12642 kod XL. Wyeliminowanie typowych desek aluminiowych lub drewnianych jest możliwe dzięki wyposażeniu naczepy w opcjonalną plandekę z 26 pionowymi profilami aluminiowymi po każdej stronie naczepy. Dalszym wyposażeniem indywidualnym są stalowe ograniczniki palet, układ monitorujący ciśnienie powietrza w oponach, skrzynki narzędziowe i wiele innych.

We wszystkich wariantach naczep Kögel Euro Trailer cała rama pojazdu jest trwale zabezpieczona przed korozją przy użyciu technologii nanoceramicznej oraz powłoki KTL, a następnie pokrywana jest warstwą lakieru UV.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje