Volvo FH ze stajni McLaren

Volvo FH ze stajni McLaren

Od początku kwietnia w Volvo Used Truck Centers w Londynie, będzie dostępnych dziewięć samochodów obsługi serwisowej teamu McLaren.

Zespół McLarena zaczął używać samochodów Volvo na początku 2016 roku. Są to ciągniki 4x2 z kierownicą po lewej stronie. Wszystkie pojazdy są wyposażone w silnik D13 K Volvo o mocy 540 KM. Samochody mają kabiny Globetrotter XL i były specyfikowane do najbardziej luksusowych wersji wyposażenia. Mają m.in. lodówki i kuchenki mikrofalowe. Volvo FH McLaren mają srebrno-szare kolory z chcarakterystycznym napisem wyścigowego teamu. Samochody mają przebieg, który w większości wypadków nie przekracza 50 000 km. Każdy McLaren FH-540 od ​​samego początku miał kontrakt serwisowy Volvo.

Niektóre FH mają standardową wysokość podwozia, a niektóre mają podwozie XL26 810 mm. Jeden z pojazdów ma wszystko to co koncern Volvo pokazywał w ostatnim czasie, jako TOP nowości. Jest to: 12-biegowa zautomatyzowana skrzynia przekładniowa I-Shift Dual Clutch oraz Dynamic Steering (Aktywny Układ Kierowniczy) i Independent Suspension (nielależne zawieszenie).

Wszystkie pojazdy zostały dostarczone do McLarena w 2016 roku i służyły do transportów samochodów wyścigowych Formuły 1 i wyposażenia pomocniczego.

Każdy egzemplarz McLaren FH-540 posiada certyfikat autentyczności, wyprodukowany i podpisany przez McLarena. Kto chce mieć kawałek historii wyścigów musi sie pośpieszyć, ponieważ zainteresowanie jest dośc duże.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL