×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 50.
Aby podróż autobusem była atrakcyjna

Aby podróż autobusem była atrakcyjna

Firma Volvo Buses dokonała analizy oczekiwań pasażerów autobusów

 Jesteśmy na tak, jeśli chodzi o Wi-Fi i wygodne siedzenia, ale wbijającym się kolanom i gołym stopom mówimy nie.

Jedni chcą trzydaniowego obiadu, inni wolą surfować po Internecie, rozmawiać lub po prostu się zrelaksować. Prawie połowa pasażerów jest zainteresowana bezpieczeństwem, a dwie trzecie twierdzi, że korzysta z pasów bezpieczeństwa podczas wycieczek autokarowych. Oto niektóre z wyników ankiety przeprowadzonej przez Volvo Buses wśród pasażerów w sześciu krajach europejskich.   

Pytania zadano w sumie 6000 osobom, które podróżowały autokarem turystycznym lub autobusem dalekobieżnym w Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii, Francji i Szwecji. Celem było uzyskanie opinii na temat tego, co jest potrzebne, aby podróż autokarem stała się pozytywnym doświadczeniem.

- Wspólnie z naszymi klientami stale pracujemy nad tym, aby podróż autobusem była tak atrakcyjna i konkurencyjna, jak to tylko możliwe. Z tej perspektywy punkt widzenia pasażerów jest niezwykle ważny. Nasze badania wykazały, że stanowiska pasażerów są w większości podobne we wszystkich krajach, ale są też pewne szczegóły, którymi się od siebie różnią - mówi Niklas Orre, wiceprezes ds. strategii i zarządzania produktami w Volvo Buses.

A zatem, czym najchętniej zajmują się pasażerowie w podróży? Popularne zajęcia to m.in. spanie, rozmowy, oglądanie filmów i czytanie. Nic więc dziwnego, że komfortowe fotele i duża ilość miejsca na nogi to jedne z najważniejszych warunków dobrej podróży. Na samym szczycie listy usług, których oczekują pasażerowie, znajduje się szybki bezprzewodowy Internet. Jest to coś, za co wielu pasażerów, przede wszystkim młodszych, jest gotowych zapłacić dodatkową cenę. Dla większości ważna jest możliwość nabycia napoju lub czegoś do jedzenia na pokładzie. Niektórzy pasażerowie, nie licząc się z kosztami, byliby w stanie skorzystać z opcji zamówienia trzydaniowego obiadu. Bezpieczeństwo niezmiennie zyskuje wysoką ocenę. Dla 47 procent pasażerów istotna jest wiedza na temat bezpieczeństwa danego autobusu przed rezerwacją biletów, a 66 procent korzysta z pasów bezpieczeństwa. Najwyższy odsetek pasażerów stosujących pasy bezpieczeństwa jest w Szwecji, Francji i Hiszpanii.

3 najważniejsze porady, jak zachować dobre relacje z pozostałymi pasażerami - Ankieta ujawnia również wiele informacji dla tych, którzy nie chcą uprzykrzać podróży innym pasażerom. Po pierwsze, starajmy się o ciszę. Według większości, tj. 79 procent respondentów, hałaśliwi pasażerowie są konsekwentnie postrzegani jako najbardziej irytujący problem podczas podróży autobusem.

Wskazówka numer dwa: nie wbijaj kolan w oparcie fotela przed Tobą. Niewiele rzeczy postrzeganych jest jako bardziej irytujące niż kolana wbijające się poprzez oparcie w plecy pasażerów siedzących przed nami (71 procent respondentów). Niemile widziane jest też intensywnie pachnące jedzenie (50 procent), choć tutaj włoscy pasażerowie wykazują wyjątkowo wysoką tolerancję (25 procent). Wydaje się, że szwedzkim pasażerom współpodróżni, którzy zdejmują buty, nie sprawiają dużego kłopotu, co rzadko uznaje się za dopuszczalne na kontynencie europejskim.

- Podsumowując, możemy powiedzieć, że komfort, bezpieczeństwo i mili współpasażerowie to istotne czynniki dla każdego, kto podróżuje autokarem na dalekich dystansach. Mówimy więc wyraźne tak dla Wi-Fi i wygodnych foteli, ale nie dla wbijających się kolan i gołych stóp - mówi Niklas Orre.

Przeczytaj też:
Bezpłatne szkolenie dla młodych kierowców w Wieluniu Bezpłatne, praktyczne szkolenia "Profesjonalni Kierowcy" odbędą się 21 listopada w Wieluniu. Właśnie trwają zapisy.
Profesjonalni... z kolejną akcją Rusza VIII edycja akcji Profesjonalni Kierowcy. Spinanie zestawu, podpinanie naczepy, jazdy dynamiczne po drogach, manewry i slalomy – warsztaty dla młodych kierowców.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Volvo Buses kończy działalność w Polsce Firma podjęła decyzję o stopniowym wygaszeniu i zamknięciu fabryki we Wrocławiu w 2024 roku.
Ciężarowe w górę W październiku 2022r. zarejestrowano 3742 nowe pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, tj. więcej niż przed rokiem (+24,8%) i więcej o 12,4% niż we wrześniu br. jest to niewątpliwie bardzo optymistyczna wiadomość.
IKEA, Volvo Trucks Polska i Grupa Raben dostawy Volvo FM Electric do fabryki IKEA IKEA Industry, Volvo Trucks i Grupa Raben podpisały umowę o współpracy w zakresie zeroemisyjnego transportu towarów w Polsce.
Profesjonalni Kierowcy - wystartowały zapisy do siódmej edycji W ramach programu Volvo Trucks organizowane są bezpłatne szkolenia dla kierowców, którzy obecnie nie pracują w zawodzie. Zapisy do VII edycji programu właśnie wystartowały.
Modyfikacje w silnikach Volvo Trucks Volvo Trucks wprowadza szereg istotnych modyfikacji w swoich silnikach 11- i 13-litrowych spełniających normę emisji spalin Euro 6, których celem jest zapewnienie niższego zużycia paliwa przy jednoczesnej poprawie właściwości jezdnych.
Profesjonalni kierowcy wystartowali po raz szósty Dziś odbyła się inauguracja akcji Volvo Trucks wraz z partnerami: MJM Brokers, Volvo Financial Services (VFS), MAK Ubezpieczenia, Phillips Poland, Wielton, Continental, PKO Leasing, Ergo Hestia oraz Shell Polska.