PolskiBus odchodzi do historii

PolskiBus odchodzi do historii

FlixBus oraz PolskiBus.com zakończyły integrację swoich systemów zakupowych – od 27 lutego wszystkie zamówienia będą finalizowane na stronie FlixBus.pl.

Zakup biletu na FlixBus.pl oznacza dla klientów w Polsce dostęp do europejskiej siatki połączeń FlixBusa oraz usprawnienia technologiczne, w tym m.in. bilet w postaci QR kodu, ułatwiający odprawę czy przesiadki między miastami w ramach jednego biletu.

Połączenie systemów zakupowych to jeden z ważniejszych etapów integracji, dzięki któremu pasażerowie w Polsce będą mogli korzystać z wszelkich udogodnień, jakie oferuje FlixBus komentuje Michał Leman, dyrektor zarządzający FlixBus PolskaWszystkie bilety wcześniej zakupione na PolskiBus.com oczywiście zachowują ważność. Przez okres przejściowy, do wejścia letniego rozkładu FlixBusa, podczas odprawy będzie obowiązywać lista papierowa oraz bilety w postaci QR kodu – na telefonie lub wydrukowanym bilecie. Pierwszeństwo wejścia na pokład będą mieli pasażerowie z wykupioną rezerwacją miejsca.

Dzięki integracji pasażerowie zyskają przede wszystkim dostęp do międzynarodowej siatki połączeń i łatwiejsze przesiadki między autobusami w ramach jednego biletu, łatwą odprawę dzięki biletom w postaci QR kodu, skanowanego przez kierowcę, możliwość korzystania z aplikacji mobilnej, z dotychczasową siatką PolskiegoBusa i narzędziem Twój przystanek, ułatwiającym zlokalizowanie przystanku autobusowego oraz dotarcie do niego dzięki funkcji nawigacji, powiadomienia push / SMS wysyłane w przypadku opóźnienia autobusu powyżej 15 minut, z informacją o ewentualnych dalszych przesiadkach.

Standardy FlixBusa
Zmiany płynące z połączenia PolskiegoBusa i FlixBusa widoczne są także w samych pojazdach. Poza tym, że zmienia się ich kolor z czerwonego na zielony, pasażerowie mogą cieszyć się większą przestrzenią na nogi, darmowym dostępem do Wi-Fi również za granicą oraz gniazdkami elektrycznymi przy każdym siedzeniu. – Do tej pory już prawie 50 autobusów PolskiegoBusa zmieniło barwy na zielone oraz zostało dostosowanych do standardów FlixBusa – podkreśla Michał Leman.

– Komfort i bezpieczeństwo pasażerów to dla nas sprawy priorytetowe, czego potwierdzeniem jest także przyznany nam niedawno certyfikat „Bezpieczny pasażer” Małopolskich Dworców Autobusowych w Krakowie. Dokładamy wszelkich starań, aby integracja przebiegała płynnie i możliwie najwygodniej dla pasażerów. Przekierowanie sprzedaży da nam dodatkowo możliwość lepszego planowania letniej siatki połączeń oraz przeprowadzania promocji, z których pierwsze ruszą już wkrótce – zapowiada Michał Leman.

Przeczytaj też:
Rewolucja na rynku przewozów autokarowych
PKS Polonus i PolskiBus.com rozpoczynają współpracę Opony Michelin wybrane przez PolskiBus.com

Producent opon Michelin podpisał umowę z firmą PolskiBus.com - popularnym międzymiastowym przewoźnikiem autokarowym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL