Zaufanie do firmy

Zaufanie do firmy

Aż 80 proc. zadowolonych klientów w portfelu Wieltonu


Najnowsze wyniki badania lojalności klientów i postrzegania marki Wielton  przeprowadzonego przez GfK Polonia pokazują, że aż 80 proc. klientów firmy wraca po jej naczepy i wywrotki. Na ich lojalność wpływa bezawaryjność, solidność i wytrzymałość produktów polskiego czempiona.

Filarem lojalności badanych klientów Wieltonu jest zaufanie do firmy i przekonanie o wysokiej jakości produktów. Dodatkowo, aż 82 proc. klientów ma poczucie bycia w centrum uwagi firmy. Na wysoki stopień lojalności klientów wpływa głównie bezawaryjność, solidność i wytrzymałość naczep. Klienci doceniają także szerokie możliwości konfiguracji produktów do własnych, często indywidualnych potrzeb oraz wysoką jakość podzespołów. Wysoko oceniają fakt, że firma stara się być blisko nich i aktywnie reaguje na ich potrzeby, poszukując nowych rozwiązań w Centrum Badań i Rozwoju. Niezwykle ważne dla klientów Wieltonu są wysokie kompetencje i rzetelność pracowników obsługi sprzedaży, którzy wywiązują się ze swoich zobowiązań.

Strategia Grupy Wielton 2020 zakłada dynamiczny rozwój, który nie byłby możliwy bez zadowolonych, powracających do nas klientów. Dlatego bardzo dużą wagę przykładamy do jakości na każdym etapie współpracy z nimi – komentuje Małgorzata Barańska, dyrektor ds. marketingu i PR w Wielton S.A. – Nie spoczywamy na laurach, podejmujemy liczne działania, które mają na celu podnoszenie standardów obsługi. Liczymy na to, że w kolejnym badaniu poziom satysfakcji naszych klientów będzie jeszcze wyższy – dodaje.

Na wysokie zadowolenie klientów wpływa wyższa niż u konkurencji sprawność i bezproblemowość odbioru nowych naczep w uzgodnionym terminie, 16,5 proc. w Wieltonie względem 10,7 proc. u konkurencji. Klienci doceniają również krótszy (13,9 proc.), niż u innych firm (9,6 proc.), czas oczekiwania na realizację zamówienia.

Wielton zdaniem klientów cechuje wyższa niż u konkurencji ergonomia użytkowania naczepy, który wpływa na łatwość i komfort codziennej obsługi. Posiadanie własnego CBR daje zdaniem klientów szerokie możliwości poprawy jakości eksploatowania naczep oraz eliminowania ewentualnych wad już na poziomie projektowania.

82 proc. klientów jest zainteresowanych intensywną współpracą z Wielton S.A. i jest gotowych polecić firmę innym potencjalnym klientom.
GfK*LoyaltyPLUS® składa się z badania jakościowego 8 IDI, realizowanego w oparciu o wywiady pogłębione oraz badania ilościowego 573 CAPI, w ramach którego zostały przeprowadzone wywiady bezpośrednie face-to-face.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL