Zmiany personalne w MAN

Zmiany personalne w MAN

Początek 2018 roku przeniósł dwie ważne zmiany personalne w zespole spółki MAN Truck & Bus Polska

Od 1 lutego Działem Pojazdów Używanych w MAN Trucks & Bus Polska kieruje Krzysztof Kusiak. Działem Sprzedaży Autobusów kieruje Kamil Gromek.

Krzysztof Kusiak poprzednio, w MAN Trucks & Bus Polska, pracował w dziale sprzedaży nowych pojazdów i opiekował się klientami kluczowymi. 

Kamil Gromek (44 l.) jest nowym Dyrektorem ds. Sprzedaży Autobusów MAN Truck & Bus Polska. Z firmą związany jest od ponad 18 lat. Początkowo zajmował się wsparciem sprzedaży pojazdów nowych. Następnie koordynował działania sprzedażowe w Regionie Wschód, do którego poza Polska należały wówczas kraje bałtyckie, Czechy i Słowacja. Od 2008 roku kierował działem pojazdów używanych TopUsed. Początkowo obejmował on 6 osób, a sprzedaż w pierwszy roku funkcjonowania marki zamknęła się wynikiem 115 pojazdów. Dzisiaj to 23 pracowników i ok. 1500 pojazdów dostarczonych na polski rynek. Kolejnym wyzwaniem postawionym przed Kamilem Gromkiem jest sprzedaży nowych autobusów miejskich, międzymiastowych i turystycznych.

- Ta branża nie jest dla mnie czymś zupełnie nowym - przez ostatnie 10 lat odpowiadałem m.in. za sprzedaż używanych autobusów, także znam ten rynek i jego specyfikę. Myślę, że wraz z rozwojem elektromobilności jesteśmy w stanie powalczyć o lepszą pozycję na rynku, w czym na pewno pomoże nam fakt, że MAN posiada już w swoim portfolio autobus elektryczny, który będzie produkowany w Polsce - w Starachowicach. Naszym celem jest ich wprowadzenie na polskie ulice  - podkreśla Kamil Gromek.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL