Tatra Trucks - starsze pojazdy w zamian za nowe

 Tatra Trucks - starsze pojazdy w zamian za nowe

Cztery miesiące temu Tatra Trucks wprowadziła nowy program dla właścicieli starszych pojazdów TATRA w Czechach i na Słowacji.

Tatra odkupuje istniejące dotychczas ciężarówki Tatra i oferuje specjalne zniżki na częściowe wymiany nowych samochodów ciężarowych.

Firma z Koprzywnicy uruchomiła program odkupu starszych pojazdów. Po projekcie pilotażowym prowadzonym we współpracy z dealerami oferta ruszyła pełną parą. Obecnie w Republice Czeskiej zarejestrowanych jest około 14 000 pojazdów Tatra, ze średnią wieku 20 lat. Firma odkupi stary pojazd, oferując specjalną zniżkę na wymianę części dla nowej ciężarówki. Warunkiem jest, aby klient posiadał swoją aktualną ciężarówkę przez co najmniej dwa lata, a pojazd musi mieć świadectwo kontroli technicznej ważne przez co najmniej trzy miesiące po dacie wykupu.

Do tej pory do programu zakwalifikowano ponad 40 pojazdów. Około 20 pojazdów zostało już częściowo wymienianych na nowe lub będzie w niedalekiej przyszłości. Niektórzy klienci czekają, aż ich nowy pojazd zostanie ukończony w fabryce. Zgodnie z zasadami programu, klienci mogą również korzystać z rabatów od ceny zakupu nowych pojazdów TATRA. Wszystkie pojazdy, które zostały (lub będą) odkupione, zostaną wyeksportowane na inne rynki - głównie do krajów rozwijających się. Oznacza to, że pojazdy nie będą eksploatowane w tych samych regionach, w których znajdowali się ich byli właściciele, więc nie będą stanowiły źródła konkurencji.

Dyrektor generalny Tatra Trucks Radek Strouhal wyjaśnia ideę programu: - Uruchomiliśmy program wykupu akcji w celu wzmocnienia lojalności wobec marki, pomagając naszym lojalnym klientom zmodernizować swoją flotę, jako dodatkową motywację oferujemy specjalne zniżki na nowe pojazdy - więc proces ten będzie przejrzysty i opłacalny dla naszych klientów. Są też inne korzyści: nasze nowe pojazdy zapewniają lepszą ekonomikę eksploatacji, są zgodne z najnowszymi limitami emisji spalin i są nowe - czyli nie wymagaja napraw.

Program wykupu jest prowadzony przez EXCALIBUR TRADE, członka holdingu CZECHOSLOVAK GROUP. Eksperci z EXCALIBUR TRADE przeprowadzają pełne kontrole techniczne starych pojazdów klientów, w tym robią pełną dokumentację fotograficzną, a następnie wystawiają raport techniczny na temat każdego pojazdu. Na podstawie tej kontroli eksperci ustalają cenę rynkową i cenę odkupu. Klienci biorący udział w programie kwalifikują się do subwencji w celu pokrycia różnicy między ceną rynkową a kwotą wykupu przy zakupie nowego pojazdu Tatra. Klient następnie podpisuje umowę bezpośrednio z Tatra Trucks na zakup nowego pojazdu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL