Scania wygrywa

Scania wygrywa

Wygrana w „Test 1000 punktów” po raz drugi z rzędu

 Nowa generacja pojazdów Scania po raz wtóry zwyciężyła w Teście 1000 punktów, najbardziej wszechstronnej próbie, jakiej poddawane są pojazdy ciężarowe w Europie.

- Rygorystyczny test ponownie potwierdził nie tylko doskonałą wydajność paliwową naszych pojazdów nowej generacji, ale ich przewagę w wielu innych aspektach -  mówi Alexander Vlaskamp dyrektor działu pojazdów ciężarowych Scania. Obecnie wprowadziliśmy pełną gamę pojazdów nowej generacji w Europie. Spotkała się ona z gorącym przyjęciem.

W tym roku testowane były pojazdy z kabinami średniej wielkości i silnikami o mocy rzędu 450 KM. Scania R450 stanęła naprzeciw Mercedesa Actrosa 1845 i Volvo FH460.

Test 1000 punktów jest przeprowadzany przez międzynarodowe grono dziennikarzy, którzy w ocenie końcowej biorą pod uwagę obiektywne pomiary i subiektywne wrażenia. Próba przebiega na 180-kilometrowej trasie w południowo-zachodnich Niemczech. Organizatorem jest niemieckie wydawnictwo ETM Verlag, które wydaje m.in. takie magazyny, jak: „Lastauto Omnibus” i „Fernfahrer”. Test odbywa się we współpracy z kilkoma renomowanymi czasopismami branżowymi
z całej Europy.

Scania osiąga jeszcze lepsze wyniki w niskim spalaniu dzięki udoskonalonemu przewidującemu tempomatowi Active Prediction, funkcji Pulse & Glide (w wolnym tłumaczeniu: impuls i rozpęd) oraz systemowi kontroli prędkości na zjeździe. Pulse & Glide umożliwia chwilowe zwiększenie prędkości – w fazie Pulse – a potem wydłużone, swobodne toczenie się na biegu jałowym – w fazie Glide. W ten sposób optymalnie zostaje wykorzystana energia kinetyczna w terenie obfitującym we wzniesienia.

Wspomniane nowości przyczyniają się do obniżenie zużycia paliwa i pomogły pojazdowi Scania nowej generacji bezdyskusyjnie wygrać „Test 1000 punktów”. Scania okazała się zarazem najszybsza w każdej sytuacji, w tym podczas rozpędzania, jazdy autostradowej oraz podjazdu na wzniesienie. Pojazd Scania nowej generacji był bezkonkurencyjny pod względem kabiny, układu napędowego, zużycia paliwa oraz kosztów i ładowności. W tegorocznej edycji testu Scania wysunęła się daleko przed rywali. W klasyfikacji końcowej zdobyła 954,5 punktu, drugi był Mercedes z 943,2 punktu. Volvo zdobyło 941,9 punktu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL