Osobisty asystent kierowcy

Osobisty asystent kierowcy

Z myślą o użytkownikach starszych modeli Volkswagen

Firma wprowadziła do oferty urządzenie o nazwie DataPlug. Współpracuje ono z komputerem pokładowym w samochodzie i za pośrednictwem sieci Bluetooth przesyła dane do darmowej aplikacji VW Connect® na smartfonie. Dzięki VW Connect® wszystkie istotne informacje na temat samochodu można mieć w zasięgu ręki. Urządzenie pozwala, między innymi, w prosty sposób kontrolować wydatki na paliwo, bo automatycznie rozpoznaje tankowania, wylicza średnie zużycie paliwa i umożliwia sprawdzenie położenia samochodu.

Aplikacja VW Connect®, która nie tylko zapisuje statystyki jazdy, ale pełni również wiele innych funkcji jest przeznaczona dla wszystkich tych użytkowników Volkswagenów, którzy w swoich autach nie mają systemu Car-Net oferowanego do modeli z nawigacją. Urządzenie DataPlug może działać z większością modeli Volkswagena wyprodukowanych po 2008 roku. DataPlug można zamówić online na stronie internetowej: www.vw-app-manager.pl/vwconnect

Po umieszczeniu urządzenia DataPlug w złączu OBD (On Board Diagnostic) w samochodzie, które znajduje się pod kierownicą i połączeniu go ze smartfonem za pośrednictwem sieci Bluetooth kierowca uzyskuje dostęp do następujących funkcji:Mój Volkswagen, czyli informacje na temat pojazdu; Przejazdy – wyświetlanie przejazdów i ocena stylu jazdy;Wyzwania, czyli podpowiedzi jak uzyskać tjeszcze lepsze wyniki zużycia paliwa; Partnerzy serwisowi – dane kontaktowe do dealerów Volkswagena w najbliższej okolicy; Parking, czyli informacja o miejscach parkingowych;Tankowanie – prosta kontrola zużycia i kosztów paliwa; Wezwanie pomocy – porady i wskazówki przydatne w sytuacji awaryjnej.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL