Kolejny rok wyzwań przed Fraikin

Kolejny rok wyzwań przed Fraikin

Większa flota oraz rozbudowany wachlarz produktów


Historia Fraikin w Polsce sięga 2006 roku i kilkadziesiąt kontraktów w pierwszych miesiącach działalności. Rezultatem  sukcesu firmy jest zwiększająca się sukcesywnie o średnio 20% z roku na rok flota oraz rozbudowany wachlarz produktów.

Każdorazowego poszerzenia parku pojazdów przedsiębiorstwa dokonuje się przede wszystkim w oparciu o szczegółową analizę rynku. Efektem tego jest wzrost floty na poziomie 25% w stosunku do roku poprzedniego. Obecnie Fraikin Polska jest w posiadaniu 4500 pojazdów w wielu konfiguracjach. Następna dostawa, którą zaplanowano na wiosnę 2018, to ok. 200 nowych furgonów, chłodni, kurtyn oraz kontenerów. Dzięki temu nastąpi poprawa jakości oferowanego produktu w wynajmie krótkoterminowym. Rosnące zainteresowanie usługą wynajmu długoterminowego, który jest określany jako alternatywa dla leasingu i kredytu, również przynosi oczekiwane rezultaty. Rok 2017 dostarczył firmie wiele nowych kontraktów, m. in. z Pocztą Polską oraz Bakomą, ale także nowych klientów w sektorach: budowlanym, dystrybucyjnym i transportowym.

Rok 2017 był rokiem przełomowym również ze względu na pojawienie się nowych, niezależnych oddziałów. Dotychczasowe punkty wynajmu pojazdów zlokalizowane były w autoryzowanych punktach pojazdów ciężarowych i dostawczych.

- Decydując się na takie rozwiązanie, dokładnie przeanalizowaliśmy wybór lokalizacji nowych oddziałów Fraikin. Naszym priorytetem podczas wyboru ich umiejscowienia były: dogodny i prosty dojazd oraz komfortowy parking na terenie obiektu. Niezależne jednostki otwieramy dodatkowo w największych miastach Polski, najczęściej tam gdzie przejazd z jednego końca miasta na drugi może być kłopotliwy. Tym samym zwiększamy pokrycie geograficzne na ternach dużych aglomeracji. Dwa pierwsze oddziały otwarte w 2017 roku zlokalizowane są przy ul. Łopuszańskiej 33 w Warszawie oraz przy ul. Tynieckiej 11 we Wrocławiu.komentuje Dominik Wołoszyn, Rental Manager Fraikin CEE.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL