Pomiejszona wersja Scania R 500 Topline

Pomiejszona wersja Scania R 500 Topline

Hugo Markes od wczesnego dzieciństwa pasjonował się ciężarówkami Scania. - Pamiętam, że byłem pod wrażeniem tych dużych pojazdów jako młody chłopak. Zacząłem zbierać modele ciężarówek i marzyłem o tym, by pewnego dnia w ten sposób przemierzać świat - mówi.

Z biegiem lat Markes odkrył kolejną pasję: konstrukcję i budowę modeli śmigłowców. Dziś prowadzi sklep z modelami w pobliżu Zurychu w Szwajcarii, a także modelową szkołę lotów śmigłowcowych.

W pewnym momencie Markes wpadł na pomysł zbudowania modelu, który pozostałby na ziemi. - To było po tym jak cenny helikopter rozbił się - mówi z uśmiechem Markes - Wtedy przyszedł mi do głowy pomysł ciężarówki. Pamiętałem modele z dzieciństwa i wiedziałem, że to jest to!

Markes znalazł odpowiedniego partnera Hermanna Auera, który jest profesjonalnym konstruktorze modeli mieszkającym w Południowym Tyrolu. Firma Auer zaczęła rysować plany ciągnika Scania R 500 Topline i poszukiwać odpowiednich materiałów do modelu.

Skala 1: 2,3 została ustalona na podstawie opon. Rezultatem jest model o długości ponad 7 metrów i szerokości 1 metra, ważący ponad 800 kg. Ciężarówka ma wystarczającą moc do holowania małego samochodu.

Z perspektywy czasu, para zgadza się, że projekt był "szalony". Każde koło musiało zostać zrobione z aluminium za pomocą tokarki. Komponenty musiały zostać ukształtowane za pomocą frezu trójwymiarowego, a kabina została wykonana z włókna węglowego. Sprzęgło, zamki, zawiasy i zbiornik ... wszystko zostało dokładnie odbudowane. W przypadku braku oryginalnych danych, informacje były szukane w internecie. Prece trwały około 4000 godzin.

Pojazd sterowany jest za pomocą pilota. Mniejsze osoby teoretycznie zmieściłyby się w kabinie kierowcy, ale model nie jest do tego przystosowany.

Markes próbuje teraz sprzedać unikalny model Scania R 500. A jaka jest cena wywoławcza? Gdyby jego wartość została obliczona pod względem czasu pracy i kosztów materiałowych, byłaby bezcenna. Pojazd wyceniono na sumę 65 000 EUR.

Przeczytaj też:
Na jednej z autostrad ludzie biegali zbierając pieniądze (video)

Do niecodziennego zdarzenia doszło w stanie New Jersey na jednej z autostrad. Na drodze 3 w East Rutheford z opancerzonej ciężarówki zaczęły wypadać banknoty.

Kierowca cysterny zapobiegł czołowemu zderzeniu wjeżdżając na łąkę, osobówka pojechała dalej

Kierowca cysterny wykazał się niezwykłym refleksem i odwagą.

Scania P - nowa kabina i co jeszcze Wypadek podczas rozładunku ciężarówki. Zbyt ciężka paleta

Podczas rozładunku desek operator źle ocenił ciężar ładunku. Jego wózek był zbyt lekki, aby za jednym razem podnieść taki duży ciężar.

To była niesamowita napaść, policja szuka złodzieja i ma jego dokładny rysopis (video)

Departament Policji w Las Vegas ma nadzieję, że film z wnętrza ciężarówki może pomóc w aresztowaniu.

Strażacy uratowali kierowcę ciężarówki z kabiny zwisającej na moście (video)

Ciężarówka przewróciła się w wypadku na autostradzie w północno-zachodnich Chinach.

Powstanie projekt ciężarówki Scania zasilanej wodorem

Scania opracowuje projekt śmieciarki zasilanej ogniwami wodorowymi. Projekt powstaje w kooperacji z firmą Renova, która zajmuje się przetwarzaniem odpadów.

Kierowca ciężarówki mdleje za kierownicą. Samochód obija się o barierki

Kierowca ciężarówki siedzi za kierownicą swojej 40-tonowej ciężarówki. Jedzie autostradą z maksymalną prędkością.

2000 dodatkowych ciężarówek LNG, 39 nowych stacji LNG, Unia Europejska częściowo finansuje plany

Konsorcja: Shell, DISA, Scania, IVECO i Nordsol tworzą razem konsorcjum o nazwie BioLNG Euronet, które ma rozwinąć napęd LNG w transporcie drogowym.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL