Imponujący rozwój

Imponujący rozwój

Firma DAF osiąga imponujące wyniki

Firma DAF Trucks odnotowała w 2017 roku imponujące wyniki na całym świecie. Udział rynkowy firmy DAF na rynku europejskim (UE+2) w segmencie pojazdów ciężkich (16 ton+) był na poziomie 15,3%, a w segmencie pojazdów lekkich wzrósł do 10,5%. Ponadto osiągnięta została rekordowa liczba ponad 9000 pojazdów ciężarowych DAF sprzedanych poza Europą, a sprzedaż silników PACCAR na rzecz czołowych producentów autobusów i autokarów ustanowiła nowy rekord.

- Gospodarka krajów europejskich nadal dobrze się rozwija, co przekłada się na silny popyt na usługi transportowe i pojazdy ciężarowe powiedział Preston Feight, prezydent DAF Trucks. - Firma DAF Trucks zapewnia naszym klientom najwyższą jakość, niskie koszty eksploatacji oraz najwyższy poziom komfortu kierowcy”. W Europie sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w 2017 roku osiągnęła imponujący wynik 306 000 sztuk. Szacuje się, że w 2018 roku sprzedaż pojazdów ciężarowych powyżej 16 ton w Europie również osiągnie znakomity wynik, na poziomie 290 000–320 000 sztuk.

W 2017 roku udział firmy DAF w rynku pojazdów ciężkich wyniósł 15,3% (2016: 15,5%), przy zachowaniu pozycji lidera w Holandii (30,3%), Wielkiej Brytanii (28,2%), Polsce (19,8%) oraz na Węgrzech (24,5%).

W Holandii, Polsce, Belgii, Czechach i na Węgrzech firma DAF jest także numerem 1 na rynku ciągników siodłowych. Pojazdy DAF zajmują pierwsze miejsce na rynku pojazdów importowanych w Niemczech.

Całkowita sprzedaż lekkich ciężarówek (6–16 ton) na rynku UE nieznacznie spadła, z prawie 52 900 sztuk w 2016 roku do 52 500 sztuk w ubiegłym roku. Udział rynkowy firmy DAF w tej klasie wzrósł z 10,1 do 10,5%, dzięki większemu udziałowi między innymi na rynkach Francji, Holandii, Wielkiej Brytanii, Włoch i Czech. W klasie lekkiej firma DAF jest liderem rynkowym w Wielkiej Brytanii i Holandii.

Firma DAF wzmocniła swoją pozycję rynkową poza Unią Europejską, gdzie została sprzedana rekordowa liczba ponad 9000 pojazdów ciężarowych (2016: 5171). Firma DAF utrzymała pozycję lidera rynkowego na Tajwanie (marki inne niż azjatyckie) i zwiększyła swój udział na rynkach Rosji, Australii, Białorusi, Izraela i Turcji. Firma DAF odnotowała sprzedaż rekordowej liczby 4500 silników PACCAR na rzecz wiodących producentów autobusów, autokarów i pojazdów specjalnego przeznaczenia na całym świecie.
 
- Dzięki wiodącej w branży jakości i wydajności wszystkich naszych produktów oraz najwyższej jakości usług oferowanych przez dealerów, firma DAF będzie wzmacniać swoją obecność na rynkach Europy i świata w nadchodzącym roku — oświadczył Richard Zink, członek zarządu odpowiedzialny za marketing i sprzedaż.

Nowe modele CF i XF do średnio i bardzo wymagających zastosowań zostały uhonorowane prestiżowym tytułem „International Truck of the Year 2018” i pozwalają użytkownikom obniżyć zużycie paliwa o 7%. Ten fakt dociera do świadomości klientów DAF w całej Europie. W Wielkiej Brytanii nowy pojazd ciężarowy LF do dystrybucji został uhonorowany tytułem „Commercial Fleet Truck of the Year”, co potwierdza wiodącą jakość naszych ciężarówek w segmencie lekkich pojazdów. Ponadto w Wielkiej Brytanii firma DAF Trucks została uhonorowana nagrodą „Truck Fleet Manufacturer of the Year”.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL