Nowa generacja

Nowa generacja

Firma Kögel wprowadza nową generację naczep NOVUM

 

Firma Kögel stopniowo wprowadza do swoich naczep Cargo, Mega i Light nową, niezawodną, zewnętrzną ramę oraz nadwozie znane już z modelu Kögel Lightplus. W ramach wdrażania nowej generacji NOVUM naczepy plandekowe firmy Kögel są poddawane dodatkowym optymalizacjom. Należą do nich nie tylko nowa rama zewnętrzna i zabudowa, ale także nowy, optymalnie zaprojektowany system modułowy Kögel ze zoptymalizowanymi, jednolitymi modułami, zespołami i komponentami. Tym samym możliwy jest również wysoki stopień indywidualizacji naczep generacji Novum, który stanowi odpowiedź na najróżniejsze potrzeby rynku.

Wszystkie pojazdy generacji NOVUM będą także wyposażone w stabilną, sztywną, spawaną ramę wzmocnioną belkami poprzecznymi na całej długości ramy, wytrzymującymi duże obciążenia użytkowe i punktowe. Jeszcze większą stabilność zapewnia nowa cieńsza, lecz mocniejsza stalowa płyta z tyłu, jak również nowa konsola złączy powietrznych i elektrycznych znajdująca się na przedniej ścianie, która przenosi siły na ramę wzdłuż bocznego wspornika. Dzięki nowej ramie zewnętrznej punkty mocowania Vario-Fix są o wiele lepiej dostępne i możliwe jest zamocowanie ładunku w perforowanym obrzeżu ramy Vario-Fix przy zamkniętej plandece, również w przypadku opcjonalnie oferowanych burt. Używając pasów ze standardowymi hakami (podwójny pazur), konieczne jest otwarcie burt, natomiast pasy z płaskimi hakami można wykorzystać także przy burtach zamkniętych. Trzynaście par pierścieni mocujących, dołączanych seryjnie, jest teraz wyposażonych w boczne haki mocujące ułatwiające obsługę. Wytrzymują one działanie siły rozciągającej o wartości od 2500 do 4000 Kg. Oczywiście wszystkie ramy generacji NOVUM są chronione przed korozją przy użyciu technologii nanoceramicznej oraz powłoki KTL, a następnie pokrywane warstwą lakieru UV.

Ściana przednia, przednie kłonice narożne, tylne kłonice narożne oraz tylny portal drzwiowy w ramach wyposażenia podstawowego są wykonane z aluminium. Dzięki standaryzacji kłonic narożnych w wersjach z dachem podnoszonym i bez podnoszenia wynikają różne korzyści. Przede wszystkim wersja z podnoszonym dachem pozwala ograniczyć masę. Ponadto pozwala to na łatwiejsze umieszczanie palet przy przedniej ścianie w przypadku załadunku bocznego. Prócz tego wszystkie pojazdy generacji NOVUM posiadają również jednolitą odległość pomiedzy kłonicami, w związku z czym różnice długości listew należą już do przeszłości. Kieszenie na listwy można rozmieścić na wiele sposobów dzięki perforacji listwy na kłonicach narożnych i w kieszeni na listwy. Oczywiście nowe naczepy siodłowe są również objęte certyfikatem zabezpieczania ładunków według normy DIN EN 12642 Code XL.

Firma Kögel będzie stopniowo wprowadzać te udoskonalenia we wszystkich wariantach naczep Cargo, Mega i Light. Nowy model Kögel Lightplus jest już dostępny, natomiast w marcu br. do odnowionej generacji NOVUM dołączą naczepy Cargo Coil i Cargo Coil Rail. Pozostałe warianty będą gotowe przed otwarciem Międzynarodowej Wystawy Samochodowej Pojazdów Użytkowych IAA Nutzfahrzeuge 2018.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje