Dlaczego kamaz wygrał Dakar

Dlaczego kamaz wygrał Dakar

Master ponownie wygrał Rajd Dakar na oponach Continental

 

Pojazdy KAMAZ-Master, wyposażone w opony oraz system ContiPressureCheck do monitorowania ciśnienia od Continental, wygrały najtrudniejszy rajd świata w kategorii ciężarówek.
 
Aby wygrać Rajd Dakar, kierowcy KAMAZ-Master potrzebowali nie tyko znakomitych umiejętności, ale także odpowiednich rozwiązań, jak specjalistyczne opony Continental HCS 14.00 R 20, które zapewniają doskonałe przyleganie kół i charkateryzują się wysoką odpornością na przebicia oraz innowacyjny system monitorowania ciśnienia i temperatury w oponach ContiPressureCheck.

- Informacje z czujników ContiPressureCheck pozwoliły nam na szybką reakcję w przypadku awarii. Zdażały się nam sytuacje, w których mimo uszkodzenia opony decydowaliśmy się na dalszą jazdę, ponieważ poziom ciśnienia zebrany przez czujniki ContiPressureCheck był na tyle poprawny, aby kontynuować dalszą jazdę. Monitorowanie każdej opony na bieżąco okazało się dla nas ogromnie pomocne – powiedział Eduard Nikolayev, zwycięzca rajdu Dakar.
 
Dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Continental, Eduard Nikołajew i załoga rosyjskiego teamu KAMAZ-Master ukończyli ostatni etap rajdu Dakar 2018 z niemal czterogodzinną przewagą nad konkurencją, natomiast drugi zespół KAMAZ-Master prowadzony przez Airata Mariejewa zajął trzecie miejsce.
 
- Zwycięstwo KAMAZ-Master to dla nas wielki powód do dumy! Nasze rozwiązania – opony HCS wyposażone w czujniki ContiPressureCheck – pomogły rosyjskiemu zespołowi kontrolować stan opon, a dzięki temu ograniczyć straty podczas radju. Dzięki ContiPressureCheck zarówno zespoły rajdowe, jak i floty transportowe mogą w czasie rzeczywistym kontrolować tak istotne parametry jak ciśnienie i temperatura w oponach swoich pojazdów, a w konsekwencji ograniczyć czas przestojów i wydłużyć czas eksploatacji opon – powiedział Constantin Batsch, wiceprezes działu opon ciężarowych w regionie EMEA.
 
- Rajd Dakar to był ekstremalny test dla opon ciężarówych, a zwycięstwo rosyjskiego zespołu pokazało, że opony Continental wykazują się trwałością i niezawodnością nawet w bardzo trudnych warunkach – podkreślił Illia Susłow, dyrektor sprzedaży w firmie Contientnal.
 
Dokładny monitoring ciśnienia i temperatury, dzięki czujnikom ContiPressureCheck™ zamontowanym wewnątrz opony, zapobiega przedwczesnemu zużyciu opony i zmniejsza ryzyko awarii np. pozwala uniknąć wystrzału opony. Czujniki ContiPressureCheck™ można łatwo zamontować w dowolnej bezdętkowej oponie przeznaczonej do samochodów użytkowychi ciężarowych (?17,5”). Każdy czujnik posiada własną baterię zapewniającą nieprzerwaną pracę przez sześć lat lub 600 000 km przebiegu. Sygnały z czujników są przekazywane do centralnej jednostki sterującej w pojeździe, która analizuje oraz interpretuje informacje, a następnie wyświetla je w kabinie kierowcy lub przesyła do podłączonego systemu telematyki.

Przeczytaj też:
Nowa kategoria w Rajdzie Dakar. Będzie wyścig zabytkowych ciężarówek

Organizatorzy Rajdu Dakar (Amaury Sport Organization) ogłosili szczegóły przyszłorocznego wyścigu 2021.

 

Nowy Kamaz droższy od MAN-a i DAF-a?

Debiut handlowy nowej generacji ciężarówek Kamaz 54901 mamy już za sobą. Mozna więc oficjalnie zacząć się doszukiwać spójności rosyjskiej ciężarówki z niemiecką myślą tecghniczną, którą (w tym przypadku) reprezentuje Mercedes-Benz Actros.

 

Nowy KAMAZ z kabina Mercedesa Actrosa będzie kosztował więcej niż oczekiwano

Ciągnik siodłowy KAMAZ-54901 nowej generacji K5 nadal jeszcze nie jest w sprzedaży.

 

Nowy Kamaz bardziej dla kierowcy

Obraz rosyjskiej ciężarówki, jakie widywaliśmy na naszych drogach znacznie się zmienia. Stało się to za sprawą modelu KAMAZ-54907.

 

Dawna Miss Polski pojedzie ciężarówką w Africa Eco Race 2020

Marcelina Zawadzka, Miss Polska 2011, uzyskała prawo jazdy na ciężarówki. Najbliższy plan to udział w Africa Eco Race 2020.

 

KAMAZ wycofany z Rajdu Dakar (video)

Załoga ciężarówki została usunięta przez organizatorów.

39 000 Ciężarówek KAMAZ w 2019 roku

Rosyjski producent ciężarówek chce osiągnąć 45 procent udziału w rynku.

Scania w rajdzie Dakar 2019

Specjalnie przygotowana Scania, jako wóz serwisowy, przemierzy trudne drogi Dakaru w Peru.

Takiej ciężarówki jeszcze nie było

Mińska Fabryka Samochodów prezentuje swoją pierwszą sportową ciężarówkę o pojemności 960 KM.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL