Nowy Prezes Zarządu EUROPART Polska

Nowy Prezes Zarządu EUROPART Polska

Doświadczony menadżer w obszarze sprzedaży i dystrybucji przejmuje odpowiedzialność za EUROPART Polska

 

Robert Krawczyk (53) został z początkiem roku nowym Prezesem Zarządu EUROPART Polska.

- Cieszę się, że w osobie Roberta Krawczyka pozyskaliśmy doświadczonego menedżera na potrzeby dalszego rozwoju naszej organizacji w Polscemówi Andreas Rode, CEO EUROPART. Polska jest jednym z naszych najważniejszych rynków, który oferuje duży potencjał wzrostu”. W Polsce EUROPART posiada obecnie 26 oddziałów i w tym roku poszerzy swoją sieć sprzedaży o kolejne.

Robert Krawczyk posiada ponad 20-letnie doświadczenie zawodowe w międzynarodowych firmach głównie w branży telekomunikacyjnej i IT, gdzie pełnił stanowiska zarządcze. Był między innymi Wiceprezesem ds. Sprzedaży i Marketingu u operatora telekomunikacyjnego Plus GSM. Następnie był Członkiem Zarządu w firmach z sektora technologii informatycznych i rynku usług terminalowych. W ostatnim okresie pełnił funkcję Prezesa Zarządu w wiodącej na polskim rynku spółce integracyjnej.

- Funkcję w firmie EUROPART Polska objąłem kierując się przekonaniem, że branża dystrybutorów części zamiennych w Europie i w Polsce będzie rozwijać się w kolejnych latach równie dynamicznie jak do tej pory - mówi Robert Krawczyk. - Już w pierwszym miesiącu dostrzegłem, że klienci doceniają EUROPART nie tylko ze względu na szeroki asortyment części zamiennych producentów marek oryginalnych i marki EUROPART Premium Parts, ale przede wszystkim ze względu na profesjonalną obsługę przez doświadczonych sprzedawców. W oparciu o te wartości planuję budować przyszłość spółki i realizować cel, jakim jest osiągnięcie w 2020 roku pozycji jednego z trzech kluczowych dostawców części zamiennych w Polsce.

Inwestycja w rozwój kompetencji pracowników, stałe poszerzanie oferty oraz powiększanie grona partnerów będzie oznaczała dla klientów zwiększenie dostępności, fachowe doradztwo oraz co najważniejsze – kompromis między wysoką jakością naszych produktów i optymalną ceną.
Robert Krawczyk zastąpił Karola Proznera, który po 10 latach pełnienia funkcji Prezesa Zarządu zrezygnował, aby poświęcić się rozwojowi własnego biznesu internetowego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL