Goodyear Proactive Solutions zdobył nowych, flagowych klientów

Goodyear Proactive Solutions zdobył nowych, flagowych klientów

Międzynarodowe przedsiębiorstwa transportowe wybierają system Goodyear Proactive Solutions

 

Opracowany przez Goodyear, nowatorski system zarządzania flotą w czasie rzeczywistym zapewni bezpieczeństwo, przewagę konkurencyjną oraz elastyczność firmie TIP Trailer Services Poland oraz HOYER Mineralöl-Logistik GmbH. Wybór rozwiązania Goodyear Proactive Solutions przez kluczowe przedsiębiorstwa transportowe świadczy o dużym zaufaniu do jakości produktów i usług oferowanych przez amerykańskiego producenta opon.

TIP Trailer Services jest jednym z wiodących europejskich dostawców usług w zakresie urządzeń transportowych. Polski oddział zarządza flotą ponad 800 pojazdów i specjalizuje się w leasingu oraz wynajmie naczep, cystern oraz innego sprzętu. Ze względu na dużą skalę działalności, firma bardzo dba o stan swojego taboru transportowego, dlatego też w 2006 r. nawiązała współpracę z Goodyearem na dostawę i serwis opon. Teraz TIP Trailer Services Poland rozszerza zakres współpracy o system Goodyear Proactive Solutions. Z kolei HOYER Mineralöl-Logistik GmbH, należąca do Grupy HOYER, międzynarodowego giganta w dziedzinie logistyki, wybrała rozwiązanie Goodyear do monitorowania w czasie rzeczywistym stanu opon we flocie przewożącej ładunki niebezpieczne.

- Bardzo się cieszymy, że nasze podejście zostało docenione przez floty. Będziemy dalej pracować nad projektowaniem nowoczesnych rozwiązań i ulepszeniem już istniejących produktów, by jak najlepiej zaspokajać zmieniające się potrzeby i wyzwania nowoczesnego transportu – powiedział Krzysztof Kozerski, Sales Leader Proactive Solutions PL.

Goodyear Proactive Solutions to kompleksowe rozwiązanie, zawierające zaawansowany system monitorowania i zarządzania flotą, wysokiej klasy opony oraz ogólnoeuropejską sieć serwisów TruckForce świadczącą komplet usług związanych z oponami. System wspiera duże floty takie jak TIP Trailer Services czy Hoyer w procesie cyfrowej transformacji, przy pomocy panelu monitorującego flotę w czasie rzeczywistym.

- Dla TIP Trailer Services Poland bezpieczeństwo, niezawodność i jakość sprzętu to najważniejsze kwestie. Dlatego wybraliśmy system Goodyear Proactive Solutions, dzięki któremu możemy na bieżąco monitorować stan techniczny naszych pojazdów i zapobiegać wystąpieniu awarii, co ma istotne znaczenie dla naszej konkurencyjności - powiedział Tomasz Ciszewski, dyrektor operacyjny TIP Trailer Services Poland.

Naczepy TIP Trailer Services oraz Hoyer zostaną wyposażone w innowacyjny system monitorowania ciśnienia w oponach - Goodyear TPMS - montowany bezpośrednio na obręczach kół naczep. Czujniki zbierają najważniejsze dane o stanie opony, które następnie są analizowane przez specjalne, inteligentne algorytmy, informujące o konieczności podjęcia aktywnych działań konserwacyjnych, na przykład w przypadku powolnej utraty ciśnienia. Panel do monitorowania floty w czasie rzeczywistym wspiera pracę menedżera floty, obniżając całkowity koszt posiadania, podwyższając wydajność floty i zwiększając odsetek dostaw wykonanych na czas.

Przeczytaj też:
TruckForce - kilka uwag o ciężarowych oponach

Eksperci szacują, że prawie 84 proc. ładunków jest dostarczanych tylko drogą lądową. To szansa na rozwój dla ponad 130 000 firm transportowych, które działają na polskim rynku.

Goodyear doradza operatorom autokarów

Specjalne opony autokarowe zapewniają długie przebiegi, komfort jazdy i niski koszt na kilometr

Nowość od Goodyear

Goodyear wprowadza nowe opony o podwyższonej trwałości dla lekkich pojazdów ciężarowych

Zimówki do każdej ciężarówki

Nowoczesne opony zimowe do pojazdów użytkowych na każdą oś pojazdu

Zwiększona ładowność użytkowa i obniżone koszty operacyjne

Nowa opona Goodyear dla lekkich naczep typu mega

Goodyear Proactive Solutions umożliwia monitorowanie pojazdów

Pierwsza w Polsce prezentacja innowacyjnego systemu zintegrowanych rozwiązań dla flot Goodyear Proactive Solutions

Wersja TreadMax dla naczep o dużej nośności
Goodyear wprowadza nowe bieżnikowane opony o wysokim indeksie nośności do naczep Goodyear rozszerza ofertę opon KMAX

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL