Śnieżyca, wieczór i ...

Śnieżyca, wieczór i ...

... promile

 

Mimo bardzo złych warunków atmosferycznych spowodowanych nagłym opadem śniegu, jego topnienia i potem zamarzania, tak że nawierzchnia drogi robiła się bardzo śliska, nietrzeźwy Białorusin wybrał się w drogę 40-tonową ciężarówką. Konińskim inspektorom udało się go zatrzymać, zanim mogło wydarzyć się nieszczęście.

18 stycznia 2018 roku w godzinach wieczornych inspektorzy konińskiego oddziału Wojewódzkiego Inspektoratu Transportu Drogowego w Poznaniu zatrzymali do kontroli pojazd samochodowy z naczepą przewoźnika z Rosji, który poruszał się w podejrzany, bo niepewny sposób. Kierowcą okazał się obywatel Białorusi, który potwierdził przypuszczenia inspektorów, ponieważ od razu dało się wyczuć od niego woń alkoholu w kabinie.

Kierowcę poddano badaniu stanu trzeźwości na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu (dopuszczalne stężenie alkoholu: poniżej 0,1 mg/l). Pierwszy pomiar dał wynik 0,36 mg/l, natomiast drugie badanie wykazało tendencję wzrostową do 0,41 mg/l w wydychanym powietrzu. Inspektorzy zgodnie z procedurami powiadomili Policję. Przybyli na miejsce funkcjonariusze z komisariatu z konińskiego Starego Miasta przejęli dalsze czynności.
Źródło: GITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL