Długofalowa współpraca

Długofalowa współpraca

Innowacyjność znajduje odzwierciedlenie w dwóch światowych premierach na Solutrans

 

1000 pojazdów IVECO zasilanych gazem ziemnym do 2020 roku dla Transports Jacky Perrenot; po zamówieniu 250 Stralisów NP 460 KM na targach Solutrans, już w 2018 roku firma będzie dysponować flotą 550 samochodów ciężarowych IVECO zasilanych silnikami na gaz ziemny.

 Na konferencji prasowej IVECO zorganizowanej na targach Solutrans firma Transports Jacky Perrenot — jedno z największych przedsiębiorstw transportowych w Europie — oficjalnie poinformowała o złożeniu zamówienia na 250 Stralisów NP. Prawie 200 z nich będzie wyposażone nowe silniki IVECO Cursor 13 NP o mocy 460 KM.

IVECO i Transports Jacky Perrenot po raz kolejny potwierdzają długofalową współpracę (w zeszłym roku w Madrycie producent przyjął już zamówienie na 250 Stralisów NP z 400 konnymi silnikami) oraz wzmacniają swoje pozycje liderów w zrównoważonym transporcie.

Nowe zamówienie — złożone nazajutrz po pierwszej publicznej prezentacji Stralisa NP 460 KM — stanowi nowy kamień milowy w przechodzeniu na nowe źródła energii w drogowym transporcie towarów w Europie. 250 nowych samochodów dołączy do 250 Stralisów NP 400 KM zamówionych w ubiegłym roku i będzie użytkowane przez firmę Transports Jacky Perrenot w całej Francji. Do końca 2018 roku firma będzie eksploatować prawie 550 Stralisów NP — to nowy rekord i początek realizacji nowego celu: 1000 samochodów z silnikami na gaz do 2020 roku.

Decydując się na zakup ciężarówek napędzanych gazem ziemnym reprezentujących trzecią generację takich pojazdów, Grupa Perrenot po raz kolejny daje dowód zaufania, na którym od wielu lat opiera się współpraca obu firm. Nowe Stralisy NP 460 KM przyczyniają się do jej dalszego zacieśnienia oraz potwierdzają wspólną troskę o zrównoważony rozwój w transporcie.

Transports Jacky Perrenot należy dziś do francuskich liderów branży transportowej we wszystkich jej segmentach. Firma została założona w 1945 roku, a od 1960 roku jest lojalnym klientem IVECO (wówczas UNIC). Obecnie przedsiębiorstwo zatrudnia prawie 5000 pracowników i dysponuje flotą 7000 zarejestrowanych pojazdów, w tym 4000 ciągników i podwozi. Dominującą marką w parku pojazdów Transports Jacky Perrenot jest IVECO, reprezentowana przez ponad 1800 pojazdów, w tym 850 ciągników siodłowych. Intensywnie inwestując w poszukiwanie odpowiednich i efektywnych rozwiązań stanowiących odpowiedź na środowiskowe wyzwania w transporcie drogowym, Transports Jacky Perrenot jest pionierem wybierającym gaz ziemny i biometan jako alternatywy dla oleju napędowego już od 2012 roku. Dziś firma szczyci się pozycją lidera ekologicznego transportu w Europie.

 Pierwsza hybrydowa betonomieszarka elektryczno-gazowa (CNG) — zaprojektowana we współpracy z IVECO i CIFA dla dostawcy betonu VICAT. Samochód zbudowany na podwoziu Stralisa X-WAY CNG może przewozić 8m3 betonu praktycznie bez emisji CO2, cząstek stałych i hałasu. Wyjątkowo zwrotna konfiguracja napędu 8x2x6 idealnie sprawdza się w obsłudze miejskich placów budowy, pomagając chronić jakość życia w mieście i zdrowie jego mieszkańców.

Pierwszy ciężarowy samochód chłodniczy wyposażony w agregat chłodniczy napędzany silnikiem zasilanym CNG. Owocem dwuletniej współpracy zespołów Carrier i IVECO jest pojazd wyposażony w układ zasilania CNG dla agregatu chłodniczego, który może działać autonomicznie nawet przy wyłączonym silniku samochodu. W przypadku korzystania z biometanu rozwiązanie to jest nie tylko ciche i wyjątkowo efektywne energetycznie, ale także całkowicie niezależne od paliw kopalnych. Kolejne zalety wynikają z faktu, że samochód nie wymaga dodatkowego zbiornika, ponieważ sprężony gaz ziemny ze zbiorników zamontowanych na podwoziu zasila również agregat chłodniczy. Tankowanie tylko jednego rodzaju paliwa oszczędza czas i bardzo ułatwia eksploatację. W przypadku naczep firma Perrenot — również kierując się względami ekologii — postanowiła połączyć napęd oparty na LNG z technologią ciekłego azotu w układzie chłodniczym. Jest to autonomiczne rozwiązanie — ciche i nieemitujące zanieczyszczeń w czasie eksploatacji — które doskonale łączy się z koncepcją zrównoważonego transportu IVECO.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL