Young Car Mechanic

Young Car Mechanic

Ruszyła kolejna edycja konkursu


Wraz z początkiem grudnia rozpoczął się pierwszy etap konkursu Young Car Mechanic. Plebiscyt ma na celu wyłonić talenty, które powalczą o cenne nagrody i tytuł najlepszego młodego mechanika w 2018 roku. Organizatorzy tej inicjatywy przewidzieli kilka zmian względem poprzedniej edycji, które dodatkowo podniosą prestiż konkursu.

Najnowsza edycja Young Car Mechanic podzielona została na 4 etapy. W pierwszym, który wystartował na początku grudnia, uczniowie 19 szkół ponadgimnazjalnych objętych programem Młode Kadry, dostali zaproszenie do rozwiązania testu online. Ma on za zadanie zweryfikować ich dotychczasową wiedzę w kwestii mechaniki pojazdowej. Ci, którym uda się go zdać, będą mogli wziąć udział w eliminacjach regionalnych, dających szansę walki o cenne nagrody podczas finału krajowego. To przedostatni etap, w którym weźmie udział 10 najlepszych zawodników. W trakcie jego trwania młodzi adepci sztuki naprawy samochodów będą musieli wykazać się nie tylko wiedzą teoretyczną, ale również praktyczną, bowiem czeka na nich szereg zadań przygotowanych przez dział szkoleń Inter Cars i partnerów konkursu. 3 najlepszych finalistów ostatniego etapu krajowego, będzie mogło reprezentować swój kraj podczas rywalizacji międzynarodowej, będącej jednocześnie zwieńczeniem całego plebiscytu.  

Jest to już druga odsłona tego konkursu rozgrywana w międzynarodowym środowisku. Pierwszy finał odbył się w maju 2017 roku i wzięli w nim udział uczestnicy z trzech państw – Polski, Litwy i Łotwy. W tegorocznej edycji Young Car Mechanic do wspomnianych krajów dołącz zawodnicy z Chorwacji i Estonii. To doskonała okazja do tego, aby porównać poziom kształcenia mechaników we wszystkich tych krajach.
 
Warto również wspomnieć o nagrodach, których łączna pula wynosi aż 100 tys. zł. Cała suma zostanie podzielona wśród, zwycięzców międzynarodowego finału, ich szkół, a także nauczycieli prowadzących zwycięskich uczniów.

Konkurs Young Car Mechanic to kolejne, realizowane przez Inter Cars, działanie kierowane do młodzieży. Od kilku lat spółka współpracuje już ze szkołami z całej Polski w ramach projektu Młode Kadry. Wyposaża je w nowoczesny sprzęt do naprawy i diagnostyki usterek w samochodach oraz dostarcza wiedzę, niezbędną do kształcenia przyszłych mechaników. Jest to możliwe dzięki zbliżeniu dwóch światów, przedsiębiorców i edukacji. Partnerami programu są bowiem wiodący producenci części zamiennych i wyposażenia warsztatowego. Projekt wspiera olimpiady, a także praktyki i staże dla najlepszych uczniów. Jest to więc swoista zawodowa trampolina, dzięki której start w życie zawodowe ma być dla nich łatwiejszy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL