Prowadzenie w rankingu

Prowadzenie w rankingu

Fiat Professional liderem rynku samochodów dostawczych do 3,5 tony    

Według danych opublikowanych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych CEP, w listopadzie br. marka Fiat Professional utrzymała prowadzenie w rankingu rejestracji nowych samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony.

W efekcie Fiat Professional zachował pozycję lidera w okresie od stycznia do końca listopada br., notując rejestracje na poziomie 10 240 nowych samochodów i zachowując 18,87-procentowy udział w rynku LCV do 3,5 tony.

Na uwagę zasługują również małe samochody dostawcze Fiat Professional, w tym przede wszystkim Doblo oraz Fiorino, które zarówno w listopadzie, jak i narastająco od stycznia, zapewniły marce topową pozycję wśród producentów LCV poniżej 2,5 tony w rankingu PZPM.

Według danych opublikowanych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego na podstawie danych CEP, w listopadzie br. marka Fiat Professional utrzymała prowadzenie w rankingu rejestracji nowych samochodów dostawczych o DMC do 3,5 tony. W minionym miesiącu polscy Klienci Fiata Professional zarejestrowali łącznie 798 samochodów, zapewniając marce udział w rynku na poziomie 16,8 procenta. W efekcie Fiat Professional zachował pozycję lidera w okresie od stycznia do końca listopada br., notując rejestracje na poziomie 10 240 nowych samochodów i zachowując 18,87-procentowy udział w rynku LCV do 3,5 tony. Włoska marka odniosła przy tym miażdżącą przewagę nad konkurencją, rejestrując o ponad 2600 aut więcej od producenta drugiego w rankingu.

Za sukcesem sprzedażowym Fiata Professional w Polsce stoi przemyślana gama nowoczesnych i funkcjonalnych lekkich samochodów dostawczych (LCV), skonstruowanych w oparciu o wieloletnie doświadczenie i nastawienie na pomoc w codziennej pracy milionów ludzi na całym świecie. Dla przykładu - Fiat Ducato, od 10 lat numer jeden wśród aut dostawczych w Polsce, jest produkowany od 1981 roku. W tym czasie doczekał się sześciu generacji, stając się dziś punktem odniesienia dla samochodów w swoim segmencie. W listopadzie model Ducato ponownie zdominował krajowy rynek LCV do 3,5 tony, z rejestracją 545 egzemplarzy i zdobyciem 11,47-procentowego udział w rynku. W ciągu ostatnich 11 miesięcy wartości te wynoszą już odpowiednio 6 597 zarejestrowanych nowych sztuk i 12,16 procenta.

Model Ducato występuje w wersjach Furgon, Kombi i Panorama przeznaczonych do przewozu osób oraz Kabina do zabudowy i może się poszczycić najniższymi w swojej kategorii kosztami utrzymania oraz optymalnym „Total Cost of Ownership" (całkowitym kosztem posiadania). Jego cena wynosi od 72 650 zł netto za wersję Kabina L1 2.3 o DMC 3,3 tony i rozstawie osi 3000 mm, z silnikiem MJ II 130KM i od 72 800 zł netto za Furgon L1H1 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3000 mm, z jednostką napędową 2.0 MJ II 115KM. Fiat Ducato do przewozu osób L1H1 2.3 o DMC 3,0 tony i rozstawie osi 3000 mm, napędzane silnikiem MJ II 150KM kosztuje od 107 350 zł netto za Kombi i od 119 050 zł netto za wersję Panorama.

W gamie Fiat Professional na uwagę zasługują również najmniejsze samochody dostawcze, które zarówno w listopadzie, jak i narastająco od stycznia, zapewniły marce topową pozycję wśród producentów LCV poniżej 2,5 tony w rankingu PZPM. Praktyczny i solidny Fiat Doblo - numer dwa w listopadzie w segmencie - osiągnął wynik 164 zarejestrowanych egzemplarzy, czyli o zaledwie 12 sztuk mniej od pierwszego w zestawieniu francuskiego konkurenta. Z kolei Fiat Fiorino łączący kompaktowe wymiary zewnętrzne z pojemnym wnętrzem w zeszłym miesiącu zajął piąte miejsce z rejestracjami 59 egzemplarzy.

Wysoką jakość i funkcjonalność obu modeli w zeszłym roku potwierdził brytyjski magazyn branżowy „What Van?", przyznając Doblo Cargo tytuł „Light Van of the Year", a Fiorino - „Small Van of the Year".

Cena Doblo zaczyna się od 43 850 zł netto za wersję Cargo Base z silnikiem 1.4 BZ 95KM lub od 47 200 zł netto za wersję Kombi do przewozu osób, wyposażoną w tę samą jednostkę napędową. Fiat Fiorino z silnikiem 1.4 75KM kosztuje od 33 300 zł netto za wersję Cargo Base.

Przeczytaj też:
IAA 2018 - Fiat Proffesional na podwójnym gazie

Od ponad 20 lat FCA zajmuje się sprzedażą samochodów z podwójnym zasilaniem benzyna/metan z ponad 720 000 sprzedanych samochodów osobowych i dostawczych.

W odpowiedzi na rynkowe trendy

Marka samochodów dostawczych numer 1 na polskim rynku wprowadza program firnansowania samochodów dostawczych

Program finansowania samochodów dostawczych

 Marka samochodów dostawczych numer 1 na polskim rynku wprowadza „Fiat Professional Abonament”

Fiat i DHL dla ochrony środowiska

DHL i Fiat odnowili porozumienie o współpracy realizowane pod hasłem poszanowania dla środowiska. Karetki na bazie Fiata Ducato dla łódzkiego pogotowia

Spółka Inwestycje Medyczne Łódzkiego w drodze ogłoszonego przetargu wybrała ofertę AMZ-KUTNO na dostawę nowych ambulansów dla łódzkich oraz piotrkowskich ratowników medycznych. Fiat Fullback - nowy pick-up średniej ładowności

10 listopada zadebiutował nowy samochód marki Fiat Professional: Fullback. Nowy Ducato - premiera w Polsce

Wkrótce w polskich salonach pojawi się nowy Fiat Ducato. Będzie to już 6. generacja tego popularnego samochodu. Nowy Fiat Ducato

W dniu 12 maja, w Ośrodku Badawczym w Balocco (Vercelli), prasie międzynarodowej zostanie zaprezentowany Nowy Fiat Ducato, najnowsza wersja bestsellera, który od 33 lat, dzięki swoim 5 generacjom, zbiera nagrody i odnosi sukcesy handlowe, o czym świadczy ponad 2,6 miliona samochodów sprzedanych na świecie od 1981 po dzień dzisiejszy. Wynajem długoterminowy wypiera leasing? Fraikin Polska działa w naszym kraju od lutego 2007 r. Firma zajmuje się krótko- i długoterminowym wynajmem samochodów użytkowych (dostawcze i ciężarowe). Jej dynamiczny wzrost świadczy o tym, że istnieje ogromne zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi. W niespełna dziesięć miesięcy obroty spółki wyniosły 65 mln zł. Partnerami Fraikin Polska są takie koncerny samochodowe jak: DAF Trucks, IVECO, Renault Trucks, Mercedes-Benz oraz Fiat Professional. Dzięki różnorodnym zabudowom auta przystosowane są do transportu wielu rodzajów ładunków.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL