Wydajne silniki zasilane gazem do różnych zastosowań

Wydajne silniki zasilane gazem do różnych zastosowań

Nowe rozwiązania Scania dla zrównoważonego transportu miejskiego

 

Premiera pojazdów Scania nowej generacji w Europie wkracza w trzecią fazę. Na rynek wprowadzone zostają nowe rozwiązania dla miast, głównie dla dystrybucji, transportu wewnątrz miast i pomiędzy nimi, a także do zbiórki odpadów i innych prac komunalnych oraz dla służb ratowniczych. Mobilność ma kluczowe znaczenie w nowoczesnych ośrodkach miejskich, które pragną dobrze spełniać swoją funkcję i rozwijać się w sposób zrównoważony.

Dla nas, jako lidera zrównoważonego transportu, punktem wyjścia podczas przygotowywania rozwiązań transportowych są potrzeby klienta. Musi on mierzyć się z takimi wyzwaniami, jak: wzmożony ruch w miastach, bezpieczeństwo, troska o środowisko oraz szeroko pojęta opłacalność działania. Jednocześnie chce zapewniać atrakcyjne warunki pracy. Rozwijając gamę produktów i usług możemy zaproponować naszym klientom lepiej dopasowane, bardziej zrównoważone i korzystniejsze pod względem kosztów rozwiązania niż jakikolwiek inny producentkomentuje Alexander Vlaskamp, Senior Vice President Scania Trucks.

Rozwiązania transportowe dla miast obejmują każdy typ pracy: od dystrybucji towarów i zbiórki odpadów komunalnych, po zaawansowane, zrównoważone systemy logistyczne mające na celu maksymalizację wydajności. Duże ośrodki miejskie o znacznym zagęszczeniu ludności stwarzają korzystne warunki dla transportu, ponieważ odbywa się on na krótkich dystansach. Wyzwaniem jest konieczność bezkolizyjnego dzielenia jezdni z innymi, licznymi uczestnikami ruchu.

Scania w dalszym ciągu przewodzi w dostarczaniu zrównoważonych rozwiązań transportowych, które mogą sprostać typowym wyzwaniom stawianym przez transport miejski. Należą do nich: utrzymanie zyskowności, niski poziom hałasu, poszanowanie dla środowiska oraz praca w intensywnym ruchu. Wprowadzając pojazdy Scania nowej generacji oferta firmy dla miast istotnie powiększa się.

W Scania podjęliśmy strategiczną decyzję o włączeniu do naszej oferty nowych usług oraz wszechstronnych produktów, w tym zarówno kabin, jak i silników. Przewoźnicy oraz zleceniodawcy usług transportowych zyskują dostęp do zupełnie nowego poziomu zindywidualizowanych, zrównoważonych rozwiązań tworzonych w porozumieniu z nami. Niezależnie od zadań, jakie muszą wykonać w środowisku miejskim oraz wyzwań, jakie się z tym wiążą. Zrównoważony rozwój to kluczowa kwestia dla miast na całym świecie – dodaje Alexander Vlaskamp.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL