Berlingo dla paraolimpijczyków

Berlingo dla paraolimpijczyków

Pomoc w przygotowaniach do olimpiady

 

Przygotowania niepełnosprawnych sportowców do igrzysk paraolimpijskich są równie intensywne jak te, które przeprowadzają sportowcy cieszący się pełnią zdrowia. Dealer Marki Citroën-  firma Józef Sowa -„LIDER” Sp. z o.o. przekazała w listopadzie samochód Citroën Berlingo XTR mistrzyni świata w biegu na 1500 m Joannie Mazur,starając się im pomóc w przygotowaniach do olimpiady.

Joanna Mazur jest niewidomą biegaczką. W każdym starcie towarzyszy jej przewodnik, którym od 2015 r. jest Michał Stawicki. Jego zadaniem jest bycie oczami Joanny, pilnowanie, żeby nie zmieniła toru i nie wpadła na żadne przeszkody. Ich współpraca od samego początku przynosi sukcesy: od złotego medalu na mistrzostwach Europy w Grosetto na dystansie 200 m po złoto na mistrzostwach świata w Londynie w 2017 r. w biegu na 1500 m.

Kolejnym celem tej niezwykłej pary sportowej są Igrzyska Paraolimpijskie w Tokio, które odbędą się w 2020 r. Aby poprawić wyniki z igrzysk w Rio (7. miejsce na 400 m i 10. miejsce na dystansie 200 m), Joannę i Michała czekają intensywne przygotowania i treningi.

Firma Józef Sowa „LIDER” Sp. z o.o., dealer marki Citroën, została oficjalnym partnerem sportowców w ich drodze do Tokio. W ramach tej współpracy 11 listopada w Centrum Przygotowań Paraolimpijskich w Wiśle przedstawiciel firmy, Sebastian Nosek przekazał im Citroëna Berlingo XTR. Samochód ten będzie przydatną pomocą w codziennej pracy i przygotowaniach.

Letnie Igrzyska Paraolimpijskie odbędą się w dniach 25 sierpnia – 6 września 2020 r. w Tokio. Uczestnicy będą rywalizować o medale w 22 dyscyplinach, na tych samych obiektach, na których miesiąc wcześniej odbędą się Letnie Igrzyska Olimpijskie.

Berlingo to niezwykle wszechstronny i praktyczny multivan z gamy Citroëna. W jego wnętrzu może podróżować nawet siedem osób lub dzięki łatwej konfiguracji kabiny można przewozić nim pokaźny bagaż. W wersji XTR Berlingo wyposażone jest m.in. w 16-calowe koła, automatyczną klimatyzację, czujniki parkowania, relingi dachowe oraz trzy oddzielne fotele w drugim rzędzie. Citroën Berlingo jest także dostępny z benzynowymi silnikami 1.6 VTi o mocy 95 i 120 KM.

Artykuły powiązane

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL