Trofea na Busworld Awards Competition

Trofea na Busworld Awards Competition

Oczekiwania wobec nowego autokaru

 

Nowy MAN Lion’s Coach zbiera trofea na Busworld Awards Competition

Przed targami Busworld tradycyjnie organizowany jest konkurs Busworld Awards Competition, znany dawniej pod nazwą European Coach Week (ECW). W tym roku nowy autokar MAN Lion’s Coach wygrał w trzech z sześciu kategorii.

MAN Lion’s Coach pokonuje konkurencję i zdobywa „Grand Coach Award“ oraz wyróznineia „Comfort Label“ i „Design Label“
Jury, w skład którego weszli międzynarodowi eksperci oraz przedstawiciele firm transportowych i przedsiębiorstw autobusowych, wybierało zwycięzców w sześciu kategoriach. W konkursie mógł uczestniczyć każdy autobus prezentowany na targach. Nowy autokar MAN Lion’s Coach, który na targach Busworld miał swoją oficjalna premierę, startował z dobrej pozycji – w nowym modelu nie tylko zmieniono całkowicie wzornictwo, ale także wprowadzono nowe funkcje, na przykład przednie i tylne lampy LED, udoskonalony układ napędowy i rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa. Nowy model spełnia między innymi zaostrzone wymagania normy ECE R66.02 w zakresie wytrzymałości na najechanie.

Nic dziwnego, że oczekiwania wobec nowego autokaru były w chwili ogłaszania zwycięzców podczas oficjalnej ceremonii otwarcia targów Busworld odpowiednio duże. MAN zdobył trofea dokładnie w trzech z sześciu kategorii: nagrodę „Grand Award Coach“ oraz wyróżnienia „Comfort Label” i „Design Label”. Szczególnie silną konkurencję MAN Lion’s Coach pokonał w walce o „Grand Coach Award“. O tytuł ten ubiegała się rekordowa liczba dwunastu konkurentów. Jury jednak jednogłośnie doceniło oferowany w autokarze MAN Lion’s Coach spójny pakiet obejmujący efektywność, bezpieczeństwo i wzornictwo.

Wręczenie nagrody było dla MAN udanym wstępem do tegorocznych targów Busworld. Oprócz premierowej prezentacji autokaru MAN Lion’s Coach, na zlokalizowanym w hali 2 stoisku MAN o powierzchni 1.600 metrów kwadratowych wystawiono także cztery inne pojazdy, między innymi NEOPLAN Skyliner, który w tym roku świętuje jubileusz pięćdziesięciolecia.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL