Mistrz zrównoważonego rozwoju

Mistrz zrównoważonego rozwoju

International Van of the Year 2018 dla Iveco

Nowa linia pojazdów IVECO Daily Blue Power otrzymała tytuł International Van of the Year 2018 na targach Solutrans, międzynarodowych targach branży transportu drogowego, które odbyły się w Lyonie we Francji.Nowa linia pojazdów dostawczych IVECO Daily Blue Power walczyła z silną konkurencją aby ponownie otrzymać tytuł, zaledwie trzy lata po wygranej z 2015 roku. Prestiżowa nagroda jest wyrazem uznania dla marki za wykorzystanie technologii w celu rozwoju zrównoważonego transportu.

Sędziowie podkreślili, że Daily Blue Power "łączy główne i dostępne do zastosowania rozwiązania w celu zmniejszenia wpływu samochodów dostawczych na środowisko naturalne w obszarach miejskich oraz podmiejskich." Podkreślili również, że w tej linii pojazdów "IVECO posiada pojazdy, o które prosi rynek" oraz że "Napęd elektryczny, napęd Natural Power (gaz ziemny) oraz SCR to sprawdzone technologie opracowane przez IVECO." Jury było pod szczególnym wrażeniem innowacji technicznych zastosowanych w nowej gamie produktów IVECO, za "przedstawienie nowego silnika wysokoprężnego spełniającego parametry emisji mierzonych w rzeczywistych warunkach jazdy (RDE) na 3 lata przed unijnym rozporządzeniem, które będzie obowiązkowe dla pojazdów dostawczych, wyprzedzając w ten sposób konkurentów" oraz absolutnej przyjemności z jazdy Daily Hi-Matic Natural Power.

- Gratuluję Iveco imponujących osiągnięć w zakresie rozwoju linii produktów Daily Blue Power. Iveco zawsze było na czele rozwoju zrównoważonego transportu w segmencie pojazdów dostawczych. Nowa gama Daily Blue Power potwierdza tę pozycję - powiedział Jarlath Sweeney, przewodniczący International Van of the Year.

Pierre Lahutte, prezes marki IVECO, odbierając nagrodę, powiedział: - W roku 40 rocznicy, Daily po raz trzeci został wybrany jako "International van of the Year". Poza uznanym i odnoszącym sukcesy produktem, ta nagroda jest wyrazem ogromnych wysiłków podejmowanych przez IVECO, które mają decydujący wkład w walkę o czyste powietrze w naszych miastach i redukcję emisji CO2. Daily Blue Power w wersji elektrycznej, gazowej i najbardziej zaawansowanej wersji wysokoprężnej jest pierwszym i jedynym pojazdem oferującym trzy opcje, które przewidują, wzrost ograniczeń w dostępie do centrów miejskich. To zabezpiecza inwestycje naszych klientów i zapewnia im przewagę konkurencyjną, której potrzebują, aby rozwijać swoje zrównoważone przedsięwzięcia.

Wprowadzona na rynek w październiku 2017 r. linia pojazdów Daily Blue Power jest wyjątkowa, oferując klientom swobodę wyboru między trzema różnymi technologiami, aby sprostać specyficznym wymaganiom misji i biznesu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL