Pod kontrolą

Pod kontrolą

Skuteczna realizacja wniosków o kontrole


W dniu 21 listopada 2017 r., odpowiadając na liczne skargi mieszkańców miejscowości Kochlice i Karczowiska, inspektorzy z legnickiego oddziału WITD we Wrocławiu wraz z inspektorami z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego kontrolowali przewoźników wykonujących przewozy regularne osób w relacji Legnica – Lubin.

Podczas dwóch pierwszych kontroli stwierdzono naruszenia polegające na wykonywaniu przewozu regularnego z naruszeniem warunków określonych w zezwoleniu dotyczących ustalonej trasy przejazdu lub wyznaczonych przystanków. Potwierdziły się skargi mieszkańców, z których wynikało, że przewoźnicy nie wjeżdżają do miejscowości Kochlice i Karczowiska, tylko realizują przewozy nowym odcinkiem drogi S3.

W swoich wnioskach o kontrolę skierowanych do ITD mieszkańcy informowali, że nie mają możliwości dostania się autobusami do Legnicy lub Lubina w celu załatwienia swoich spraw, a najistotniejszy problem stanowi dojazd dzieci i młodzieży do szkół.

Odkąd udostępniono do przejazdu nowy odcinek drogi S3 legniccy inspektorzy systematycznie realizują wnioski o kontrolę w powyższym zakresie i stwierdzili już pięć przypadków wykonywania przewozów z naruszeniami warunków określonych w zezwoleniu na ich wykonywanie. W każdym z nich wobec przewoźników zostało wszczęte postepowanie administracyjne.
Źródło: WITD

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL