Truck of the Year 2018

Truck of the Year 2018

International Truck of the Year 2018

Pierwszy konkurs International Truck of the Year odbył się w 1976 roku. Wówczas to ciężarówką roku został brytyjski Seddon Atkinson. Obecnie na podium stają bardziej współczesne marki. Tak więc główne rozgrywki odbywają się pomiędzy: MAN, DAF, Scania, Mercedes-Benz, IVECO, Volvo i Renault. Ubiegłoroczny konkurs wygrała całkiem zasłużenie nowa Scania. W tym roku wybór był bardzo trudny, gdyż na rynku (oprócz Scania G i P) nie pojawiła całkowicie nowa ciężarówka. Pozostali producenci dokonywali modernizacji istniejących podwozi lub układów napędowych. Do ścisłej czołówki stanęły DAF XF/CF, IVECO Stralis NP 460 KM oraz Scania XT - pojazd do ciężkich zastosowań. Oprócz Scanii, najwięcej zmian można było zaobserwować u DAF-a, choć złośliwi powiedzą, że to dalej, od 20 lat ten sam szkielet kabiny. Jednak jak twierdzi DAF nie ma potrzeby zmieniać czegos co jest sprawdzone i cieszy się aprobatą kierowców. Warto przy okazji zaznaczyć, że nowy XF został odchudzony o około 100 kg i ma zupełnie nową skrzynię biegów, moce silników zostały podniesione o ok. 20 KM. 

IVECO od dłuższego czasu promuje paliwa alternatywne, czego owocem jest mocno dopracowany długodystansowy Stralis NP. Gazowiec IVECO może być zasilany paliwami metanowymi: CNG, LNG lub biometanem.

Ostatni konkurent to całkowicie nowa konstrukcja zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz. Długo by wymieniać nowości jakie znajdziemy w samochodach XT - po szczegóły odsyłamy do naszych artykułów archiwalnych.
W tym roku, na targach Solutrans w Lyonie, jury, złożone z międzynarodowych dziennikarzy po raz 42 wybrało Ciężarówkę Roku. Tytuł International Truck of the Year 2018 otrzymał DAF XF / CF.

Tytuł Van Roku 2018 otrzymał IVECO DAILY Blue Power, tytuł Pick-Up roku 2018 otrzymał Volkswagen Amarok V6.


Gratulujemy zaszczytnych tytułów!


(MB)

Przeczytaj też:
Kto otrzymał tytuł Chińskiej Ciężarówki Roku 2021?

Na targach transportowych South China Guangdong Prize pod koniec 2020 roku przyznano tytuł Ciężarówki Roku. Otrzymał ją Foton Auhawk R.

 

Leyland Trucks wyprodukował 200-tysięczną ciężarówkę DAF LF

Jubileuszową ciężarówkę DAF LF, z 7,5-tonową pod zabudowę LF City 170, otrzyma brytyjski przewoźnik EVTS z Blackpool.

 

Mercedes-Benz Actros Ciężarówką Roku 2020

Właśnie przed chwilą, podczas uroczystej gali na targach Solutrans w Lyonie zostali ogłoszeni zwycięzcy: 

Autonomiczne ciężarówki niebawem na drogach publicznych?

Branże transportu i logistyki czeka potężna zmiana. Jak będzie wyglądał świat, w którym o zawodzie kierowcy samochodu ciężarowego będzie można poczytać w podręczniku do historii?

DAF XF flotową ciężarówką roku

DAF XF został wybrany „Flotową Ciężarówką Roku 2016” w plebiscycie „Motor Transport Awards” w Londynie, co dało firmie DAF szóste zwycięstwo w ciągu ostatnich dziewięciu lat. Nowe ciągniki w firmie LINK

LINK Sp. z o.o. działa na rynku usług transportowych od 26 lat. Renault Trucks T Ciężarówką Roku w Hiszpanii

Renault Trucks T zostało wybrane Ciężarówką Roku w Hiszpanii. Nagroda została przekazana Renault Trucks w czwartek, 23 stycznia, przez hiszpański magazyn branżowy Transporte 3. Truck of the Year 2014 dla Volvo FH

Nowe Volvo FH zostało wybrane Międzynarodowym Samochodem Ciężarowym Roku 2014 (IToY). Stralis Hi-Way - Truck of the Year 2013

Jak co roku jesienią międzynarodowe jury konkursu ITOY (International Truck of the Year) ogłasza swoje nagrody w kategoriach: ciężarówki roku, vana roku oraz autokaru lub autobusa roku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL