Najnowocześniejsza na świecie

Najnowocześniejsza na świecie

DAF otwiera nowoczesną lakiernię kabin

Wicepremier Belgii Kriss Peeters i prezes PACCAR Mark Pigott oficjalnie otworzyli nową lakiernię DAF Trucks w belgijskim Westerlo. Ta inwestycja o wartości 100 mln euro ustanawia nowe standardy jakości, wydajności i ochrony środowiska.  

Firma DAF otworzyła fabrykę w Westerlo w 1966 r. Oprócz wysokiej jakości kabin, zakład produkuje również bardzo wydajne osie. DAF Vlaanderen to jedna z największych spółek w Belgii. Fabryka zatrudnia około 2 600 zaangażowanych pracowników, którzy wytwarzają kabiny i osie do ciężarówek DAF przystosowanych do średnich i dużych obciążeń.

Nowa lakiernia kabin ma 144 m długości, 58 m szerokości i wysokość 26 m. Umożliwia lakierowanie na jeden z 3 000 kolorów. Możliwości produkcyjne nowego zakładu sięgają 300 kabin dziennie, co daje 70 000 kabin rocznie. Stanowi to wzrost o 50% w stosunku do dotychczasowej lakierni. Wzrost zdolności produkcyjnych pozwoli na realizację przyszłego wzrostu DAF w Europie i na świecie.

Nowa lakiernia kabin DAF należy do najnowocześniejszych na świecie. Zakład powstał we współpracy z dostawcami Cordeel Company, Eisenmann i Dürr, którzy należą do czołowych konstruktorów lakierni samochodowych. Supernowoczesne roboty lakiernicze mają dysze obrotowe, wirujące z prędkością 50 000 obr./min., co zapewnia światowej klasy jakość i ogranicza zużycie lakieru.

Oprócz doskonałej jakości i wysokiej wydajności jednym z ważnych celów przy budowie nowej lakierni była ochrona środowiska. Dzięki zastosowaniu zaawansowanego systemu lakierniczego osiągnięto 50%-ową redukcję szkodliwych substancji.

Zastosowano wiele innowacyjnych rozwiązań, w tym specjalną metodę ograniczenia i wychwytu mgły lakierniczej podczas lakierowania kabin, najnowocześniejsze technologie oczyszczania powietrza opuszczającego komorę lakierniczą oraz odzyskiwanie energii ze strumienia spalin w celu poprawy wydajności zakładu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL