Inwestycja w zrównoważone rozwiązania transportowe

Inwestycja w zrównoważone rozwiązania transportowe

Autobusy zasilane CNG do Tarnowa

 

21 autobusów miejskich Scania CityWide 12LF z silnikami na sprężony gaz ziemny zostanie dostarczonych do MPK w Tarnowie. To największa dostawa autobusów zasilanych paliwami alternatywnymi w historii Scania w Polsce. Wszystkie pojazdy zostaną wyprodukowane w fabryce Scania w Słupsku.

Zakontraktowane pojazdy to 12-metrowe autobusy Scania CityWide 12LF CNG, wyposażone w 5-cylindrowe silniki OC09 o pojemności 9,3 l. Silniki są dostępne w trzech wariantach mocy 280, 320 lub 340 KM i mogą być zasilane sprężonym gazem ziemnym lub biometanem. Pojazdy spełniają normę Euro 6. Autobusy zostaną dostarczone w ciągu 270 dni od daty podpisania umowy. Wartość kontraktu to ponad 26,5 mln zł.

– Cieszymy się, że tarnowskie MPK zdecydowało się na inwestycję w zrównoważone rozwiązania transportowe Scania. Autobusy Scania CityWide 12LF CNG są przyjazne dla środowiska oraz pracują ciszej, niż te napędzane silnikami diesla, co z pewnością docenią pasażerowie. Ponadto nasze pojazdy gwarantują charakterystykę pracy pozwalającą na ograniczenie zużycia paliwa, przez co są tańsze w eksploatacji – komentuje Andrzej Jaworski, dyrektor sprzedaży autobusów, Scania Polska S.A.

– Oferta Scania okazała się najbardziej atrakcyjna. Pojazdy są ekologiczne, nowoczesne, komfortowe i bardzo ekonomiczne, przez co przyczynią się do obniżenia kosztów funkcjonowania komunikacji miejskiej w naszym mieście. Autobusy Scania są wykorzystywane przez MPK Tarnów już od kilku lat. Ich awaryjność jest najniższa ze wszystkich marek, jakie posiadamy we flocie. To pojazdy o legendarnej szwedzkiej trwałości, dlatego jestem przekonany, że będą służyć obywatelom Tarnowa przez wiele lat – komentuje Jerzy Wiatr, prezes MPK Tarnów.

To nie pierwsza dostawa autobusów Scania dla MPK w Tarnowie. Pod koniec października br. do miasta dostarczono pięć nowych, ekonomicznych autobusów Scania Citywide 12LF. Pojazdy są przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL