400 nowych pojazdów ciężarowych

400 nowych pojazdów ciężarowych

Marki DAF dla Révész Group  

 

Czołowa węgierska firma Révész Group wprowadza do eksploatacji 400 nowych pojazdów ciężarowych CF i XF marki DAF. Po przeanalizowaniu w tym roku wielu ofert  markę DAF uznano za najlepszy wybór pod względem stosunku jakości do ceny oraz niskich kosztów eksploatacji i serwisu.

Firma Révész Group została założona w latach osiemdziesiątych i obecnie zajmuje pozycję lidera w branży transportowej. Firma oferuje klientom usługi w zakresie transportu cieczy, materiałów sypkich, transportu drobnicowego oraz zaawansowanej logistyki w  transporcie substancji chemicznych i ładunków niebezpiecznych. Flota firmy Révész Group składa się aktualnie z ponad 450 pojazdów ciężarowych.

Decyzja o włączeniu do eksploatacji 400 nowych pojazdów CF i XF marki DAF w ciągu następnych 12 miesięcy jest umotywowana niezwykłą oszczędnością paliwa. Potwierdził ją rozszerzony test porównawczy, w ramach którego pojazdy pokonały odległość ponad 3500 km na trasie z Holandii do Węgier i z powrotem. Test dowiódł, że w porównaniu ze swoim poprzednikiem, który również charakteryzował się niskim zużyciem paliwa, nowy model XF wykazuje oszczędność wyższą o co najmniej 7%.

Oprócz imponującej oszczędności paliwa do wyboru nowych pojazdów CF i XF przez Révész Group przyczyniły się również inne czynniki.

- Pierwsze nowe pojazdy z fabryki DAF w Holandii zostały przywiezione na miejsce przez naszych kierowców osobiście. Byli oni naprawdę zachwyceni znakomitą charakterystyką momentu obrotowego silnika i ogólnymi właściwościami jezdnymi dodaje Zoltán Sipos, dyrektor zarządzający firmy Lerton Trans Ltd stanowiącej część Révész Group. - Zapewnienie naszym kierowcom najwyższego możliwego poziomu komfortu jest dla nas bardzo ważne.

- Do tej pory nasza flota składała się głównie z pojazdów ciężarowych DAF CF ze względu na ich bardzo niską masę własną zapewniającą największą ładowność. Jest to bardzo istotny czynnik w przypadku transportu substancji sypkich i płynnych. Podczas tego typu operacji każdy kilogram ma znaczenie — mówi Gábor Maczkó, dyrektor zarządzający Révész Trans Ltd.-Teraz, kiedy firma DAF znacznie zredukowała masę własną swojego flagowego modelu, zdecydowaliśmy się na model XF Super Space Cab, aby zapewnić naszym kierowcom większą przestrzeń i komfort. Z kolei my jako firma korzystamy z mniejszego zużycia paliwa i większej całkowitej wydajności transportu.  

Pierwsze 180 pojazdów ciężarowych CF i XF zostanie dostarczonych do firmy Révész Group w ciągu najbliższych miesięcy, a pozostałe 220 — w przyszłym roku.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL