Rozszerzona współpraca

Rozszerzona współpraca

Michelin solutions z europejskim kontraktem od XPO Logistics

 

Spółka Michelin solutions podpisała umowę o współpracy z XPO Logistics, wiodącym dostawcą usług transportowych i logistycznych. Przedmiotem kontraktu jest rozwiązanie do zarządzania oponami w europejskiej flocie operatora. Umowę zawarto na trzy lata.

Współpraca pomiędzy Michelin solutions a XPO Logistics obejmuje dostarczenie rozwiązania EFFITIRES do zarządzania oponami w ponad 13 tys. pojazdów, czyli blisko 80 proc. europejskiej floty operatora. Narzędzie dopasowano do indywidualnych potrzeb firmy, a trzyletni kontrakt jest jednym z największych zawartych w tej branży. Podpisanie umowy poprzedziło wymagające postępowanie przetargowe wygrane przez Michelin. O wyborze Michelin solutions zdecydowała możliwość wykorzystania oferowanego rozwiązania w sieci warsztatów XPO Logistics. W ramach współpracy operator będzie korzystać z rozliczenia w systemie za kilometr.

- XPO Logistics to dla nas ważny klient i firma, która odniosła ogromny sukces rynkowy, dlatego bardzo się cieszymy, że nasza bliska współpraca została rozszerzona. Zarządzanie oponami oraz ich osiągi mogą mieć ogromny wpływ na wydajność floty i całej firmy, dlatego skonstruowanie odpowiedniej umowy dla europejskich operacji XPO było kluczowe. Pracując z XPO na trzech głównych rynkach europejskich, zaproponowaliśmy udokumentowany przebieg opon, a nowy kontrakt rozszerza naszą współpracę powiedział Agostino Mazzocchi, Dyrektor Sprzedaży na Europę w Michelin solutions,

W ramach podpisanej umowy Michelin solutions będzie przeprowadzać przeglądy bezpieczeństwa opon w każdym pojeździe należącym do floty XPO Logistics przynajmniej co 60 dni, a także dostarczy szczegółowe raporty ze swojej pracy wskazujące najważniejsze prawidłowości, takie jak liczba awarii na milion kilometrów, szybkość reakcji na drodze oraz przypadki uszkodzenia opon.

Zawarty kontrakt to kolejna już umowa między Michelin solutions i XPO Logistics. Wcześniejsza współpraca obejmowała dostarczenie rozwiązań do 9 tys. pojazdów, czyli niemal 90 proc. francuskiej floty operatora logistycznego, a także do wszystkich samochodów ciężarowych i przyczep wykorzystywanych w Polsce i Rumunii. Przedstawiciele XPO Logistics Europe są przekonani, że aktualne rozszerzenie współpracy pozwoli firmie zwiększyć efektywność działania w ciągu najbliższych trzech lat.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL