Standard R90+++

Standard R90+++

Nowa marka w Inter Cars


Od niedawna w Inter Cars dostępne są klocki hamulcowe do samochodów ciężarowych Danblock. To nowa marka na polskim rynku.

Marka Danblock została wprowadzana na rynek przez duńskiego potentata rynku motoryzacyjnego - Roulunds Braking. To firma z imponującą tradycją - powstała w 1736 roku w Danii, a produkcja materiałów ciernych, w tym produktów sygnowanych marką Danblock, została rozpoczęta zaraz po zakończeniu pierwszej wojny światowej w 1926 roku.

Obecnie Roulunds Braking to jeden z największych globalnych producentów wysokiej jakości materiałów ciernych dla rynku motoryzacyjnego, zaopatrujący klientów na całym świecie. Produkty Roulunds Braking trafiają zarówno na pierwszy montaż, jak i na rynek aftermarket, niezmiennie prezentując najwyższej jakości skandynawską myśl techniczną oraz lata doświadczenia na rynku motoryzacyjnym.

Strategia jakości to nie tylko spełnienie podstawowych badań wymagań prawnych zapisanych w regulaminie EKG ONZ nr 90. Dla Danblocka to znaczne przekraczanie minimalnych wymagań, żeby zapewnić najwyższą jakość i komfort jazdy. Wszystkie produkty są podawane nieustannej kontroli, w tym badaniom oceniającym skuteczność hamowania, prowadzone na stanowiskach  dynamometrycznych w laboratoriach w Polsce oraz w Niemczech.

Druga grupa wymagań obejmuje szereg innych badań odpowiadających za żywotność wyrobu oraz komfort hamowania. W ramach oceny żywotności hamowania wykonywane są określone badania celem oceny zużycia materiału ciernego oraz tarczy/bębna w typowych warunkach pracy jak również zużycia wspomnianej pary ciernej w funkcji temperatury. Prowadzone są również badania celem oceny komfortu hamowania wg procedur SAE której zadaniem jest określenie potencjalnego hałasu w różnych warunkach prędkości pojazdu, ciśnienia oraz temperatury pary ciernej.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL