Targi BUSWORLD w Kortrijk

Targi BUSWORLD w Kortrijk

DRABPOL po raz pierwszy w charakterze wystawcy

Na tegorocznych międzynarodowych targach BUSWORLD zadebiutowała w charakterze wystawcy firma DRABPOL. Na stoisku  zaprezentowała nowy projekt FAPsafety+ , na który składają się międzysystemowe integracje z personalizowaną wizualizacją danych na  wyświetlaczach marki Continental.
Nowy projekt opracował Dział Rozwoju i Wsparcia firmy Drabpol, który specjalizuje się w autorskich opracowaniach  na cyfrowych wyświetlaczach deski rozdzielczej , wizualizacji wszelkich informacji, niezbędnych dla kierowców.

Tworząc pionierskie rozwiązanie w dziedzinie oprogramowania dla deski rozdzielczej, DRABPOL stworzył  bezkompromisowy i jedyny na rynku system personalizacji graficznej i systemowej - FAPsafety+, który pozwala na stworzenie rozwiązań dedykowanych lub zgodnych z wymaganiami zleceniodawcy- zakładami komunikacji miejskiej czy producentami pojazdów.

Przy rozpoczęciu prac Drabpol kierował się ideą all-in-one. Chodzi o to, by  umieścić wszelkie informacje, których adresatem są kierowcy na wyświetlaczu miejsca pracy kierowcy i tym samym ograniczyć ilość występujących dodatkowych ekranów, które odciągają uwagę prowadzącego od drogi. Kluczowym aspektem prowadzonych prac było zwiększenie bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego, a w szczególności kierowcy i pasażerów oraz ujednolicony sposób komunikacji informacji do kierowcy.

Bardzo istotnym aspektem jest zarówno   ujednolicenie miejsca pracy kierowcy  ( np. mFAP) we wszystkich autobusach , należących do jednego przewoźnika, jak i  jednolite oprogramowanie.  Zakłady komunikacji miejskiej dysponują bowiem różnorodnymi autobusami- na olej napędowy,  wodorowymi, hybrydowymi, elektrycznymi, zasilanymi z akumulatorów , jak i trolejbusami. Taka standaryzacja to nie monopol, tylko bezpieczeństwo i rachunek ekonomiczny. Standaryzacja przyczynia się bowiem do eliminacji chorób zawodowych kierowcy , pozwala mu  skupić się wyłącznie na drodze, a nie na  obsłudze pojazdu, co przekłada się na zwiększenie bezpieczeństwa  w komunikacji publicznej oraz sam komfort jego pracy.

Obecnie trwają pracy, by miejsce pracy kierowcy mFAP Continental gwarantowało  automatyczne ustawienie w ciągu zaledwie 30. sekund wszystkich parametrów stanowiska pracy danego kierowcy – dzięki wykorzystaniu zapisanych w unikalnym kluczyku kierowcy danych, zaprogramowanych do jego budowy ciała.

Przeczytaj też:
TPMS Telematics - ochrona opon ciężarówek

Firma Drabpol wprowadziła na rynek swoje własne rozwiązanie - TPMS_TELEMATICS – integrujące system monitorowania ciśnienia i temperatury opon z systemami telematycznymi.

35 LAT firmy DRABPOL

Dążenie do ciągłego rozwoju

Nowość w rozwiązaniach telematycznych
Pierwszy w Polsce system pozycjonowania wagonów Polski pojazd Funter na ciężkie warunki

W Przemysłowym Instytucie Motoryzacji w Warszawie powstał wielofunkcyjny pojazd - FUNTER. Aplikacja mobilna dla firmy i kierowcy

Dział Telematyki w firmie DRABPOL wraz zlitewskim partnerem Baltic Car Equipment uruchomił aplikację, komunikującą firmę transportową ze swoim kierowcą w oparciu o system operacyjny Android. Mix Vision - nowość na rynku telematyki

Wiosną tego roku oferta firmy DRABPOL w dziedzinie telematyki powiększyła się o nowy produkt pod nazwą MiX Vision. Wykresówki i papier do tachografów od firmy Drabpol

Z końcem września firma Drabpol wprowadziła do swojej oferty wykresówek i papier do tachografów cyfrowych marki DRABPOL. DC Safelog - alarm ochrony i monitorowania przyczep, naczep i kontenerów

W ofercie firmy DRABPOL pojawiło się urządzenie DC Safelog, zabezpieczające ładunek znajdujący się w przyczepach, naczepach kurtynowych oraz kontenerach. Profesjonalne oprogramowanie dla małych firm transportowych

Drabpol we współpracy z programistami z Continental VDO stworzył specjalnie dla małych firm transportowych oprogramowanie do tachografów pod nazwą TIS-Web Legal.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL