MAN głównym partnerem

MAN głównym partnerem

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach

 

Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw odbywał się w dniach 18-20.10 w Katowicach pod hasłem „Uwolnić biznes”.
W jego uroczystym otwarciu wspólnie z Wicepremierem i Ministrem Nauki i Szkolnictwa Wyższego Jarosławem Gowinem oraz Posłem do Parlamentu Europejskiego, Premierem Jerzym Buzkiem udział wziął Prezes Zarządu MAN Truck & Bus Polska, Piotr Stański.

Firma MAN wspólnie z Volkswagen Samochody Użytkowe oraz Volkswagen Financial Services była głównym partnerem kongresu.
Przedstawiciele tych spółek aktywnie brali udział w kongresie przedstawiając zarówno swoje innowacyjne produkty, jak również dzieląc się swoim doświadczeniem w zakresie inwestycji w Polsce.

Prezes Piotr Stański podczas inauguracji Kongresu zaprezentował autobus miejski MAN Lion’s City z napędem elektrycznym. Był to razem z autobusem MAN Lion’s City Hybrid (z napędem hybrydowym) niewątpliwie jeden z najciekawszych produktów pokazywanych w tych dniach w Katowicach. Ważne jest to, że oba produkty powstają w fabryce niskopodłogowych autobusów miejskich MAN Bus w Starachowicach. Autobus hybrydowy produkowany jest tam seryjnie od kilku już lat, natomiast autobus elektryczny znajduje się w fazie przedprodukcyjnej i aktualnie trwają prace nad jego optymalizacją.

- Bardzo cieszymy się, że firma MAN jest partnerem Kongresu i na tak szerokim forum uczestników może przedstawić swoje innowacyjne produkty. Dla naszej firmy niezwykle ważnym jest fakt, że powstają one w Polsce, gdzie MAN posiada fabrykę autobusów miejskich w Starachowicach oraz montownie pojazdów ciężarowych w Niepołomicach. W ten sposób koncern przyczynia się nie tylko do rozwoju polskiej gospodarki, stwarzając miejsca pracy naszym rodakom, ale również umożliwia transfer wiedzy i rozwój nowoczesnych technologii - powiedział podczas otwarcia kongresu Piotr Stański.

Podczas trzech dni trwania imprezy kongres odwiedziło ponad 6000 gości z ponad 30 krajów.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL