Odśnieżarki bez kierowców w eksploatacji testowej w firmie Fraport

Odśnieżarki bez kierowców w eksploatacji testowej w firmie Fraport

Odśnieżanie na lotnisku: zautomatyzowane Arocsy Mercedes-Benz oczyszczają drogę

 

W bezprecedensowym jak do tej pory teście Daimler AG prezentuje kolejne proponowane rozwiązanie do zastosowania w ramach przyszłościowej eksploatacji zautomatyzowanych pojazdów użytkowych. Po udanej demonstracji innowacyjnych systemów Highway Pilot i Highway Pilot Connect (umożliwiającego tzw. „platooning” samochodów ciężarowych), dziś nasza firma stawia kolejny krok na drodze do rozwoju skomunikowanego sieciowo i pracującego autonomicznie pojazdu użytkowego.

Na terenie byłej wojskowej bazy lotniczej Pferdsfeld wiodący globalnie producent pojazdów użytkowych, w oparciu o konkretne wymagania klienta, prezentuje praktyczną realizację zautomatyzowanej operacji usuwania śniegu na lotnisku.

Martin Daum, członek zarządu Daimler AG odpowiedzialny za dział Daimler Trucks & Buses powiedział: Nie tylko mówimy o nowych rozwiązaniach technicznych, ale także realizujemy je w praktyce. Krok po kroku udoskonalamy nasze najnowocześniejsze systemy asystujące – dążąc do automatyzacji jazdy.Aktualnie pracujemy nad realizacją dwóch konkretnych zastosowań: Po pierwsze zautomatyzowanej jazdy w normalnym ruchu drogowym na autostradach – z jasno sformułowanym celem odciążenia kierowcy i 17 października 2017 r.wyraźnego zwiększenia bezpieczeństwa. Po drugie jazdy bez kierowcy na zamkniętych obszarach, w celu znacznego zwiększenia produktywności działań. Dzisiejsza demonstracja zautomatyzowanego odśnieżania lotniska po raz kolejny dowodzi naszej przewagi technologicznej.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL