Nieprzestrzeganie unijnych przepisów

Nieprzestrzeganie unijnych przepisów

Wielka Brytania kolejnym krajem, który wprowadza kary

Po Francji, Belgii i Niemczech kolejny kraj wprowadza sankcje. W Wielkiej Brytanii ulegną zmianie zasady karania kierowców za naruszenia czasu pracy, w tym od 1 listopada br. odbieranie regularnego tygodniowego odpoczynku w kabinie pojazdu.

Wg. aktualnie obowiązujących przepisów służby kontrolne Driver and Vehicle Standards Agency (DVSA) są uprawnione do nakładania na kierowców kar za naruszenia powstałe w dniu kontroli i  naruszenia trwające  takie jak manipulowanie zapisami tachografu. Nowe przepisy pozwolą służbom kontrolującym na ukaranie kierowcy za naruszenia czasu pracy, które powstały w ciągu ostatnich 28 dni.

Podczas pojedynczej kontroli, DVSA będzie uprawnione do nałożenia kary za 5 naruszeń dotyczących czasu pracy, co oznacza, że kara może wynieść do 1500 funtów (300 funtów za każde naruszenie).Kierowcy zagraniczny nie będą musieli uiszczać kary niezwłocznie, jednak do czasu jej uiszczenia, pojazd zostanie unieruchomiony. Dokładna data zmiany przepisów nie jest znana, jednakże, jak czytamy na stronie rządowej, nowelizacja ma wejść w życie w najbliższym czasie.

Dodatkowo, począwszy od 1 listopada 2017 r., odbiór regularnego tygodniowego odpoczynku w kabinie pojazdu karane będzie grzywną w wysokości 300 funtów. Jednakże są już plany zwiększenia tej kary do 3000 funtów. Kara nie będzie nakładana jeżeli kierowca odbierze regularny tygodniowy odpoczynek w miejscu z zapleczem sanitarnym.
Źródło: PISiL

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL