Większy zasięg, nowe opcje ładowania

Większy zasięg, nowe opcje ładowania

Nowe Volvo 7900 Electric


Volvo wprowadza na rynek nową wersję całkowicie elektrycznego autobusu Volvo 7900 Electric. Nowy model ma większy zasięg oraz więcej opcji ładowania, dzięki czemu może zaoferować operatorom komunikacji miejskiej dużo wyższą elastyczność od poprzedniej wersji. Będzie w całości produkowany w Polsce – we wrocławskiej fabryce Volvo.

W porównaniu z wcześniejszą wersją autobusu zwiększona została pojemność baterii. Nowe Volvo 7900 Electric jest dostępne w wersjach z akumulatorami o pojemności 150, 200 oraz 250 kWh. Oznacza to, że autobus może poruszać się dłużej pomiędzy ładowaniami, co sprawia, że może być wykorzystywany w komunikacji miejskiej w sposób o wiele bardziej efektywny.

- To bardzo ważne rozszerzenie naszej oferty produktowej w obszarze elektromobilności, które zapewnia naszym klientom – operatorom komunikacji miejskiej – maksimum elastyczności w codziennym użytkowaniu autobusów. Podczas godzin szczytu autobus może kursować non stop, bez przerw na ładowanie, a baterie mogą zostać doładowane kiedy natężenie ruchu jest mniejsze. Na krótszych trasach autobus może kursować  nawet cały dzień, a baterie mogą w takim przypadku zostać doładowane nocą w zajezdni - powiedział Håkan Agnevall, Prezes Volvo Buses.

- Popyt na autobusy elektrycznie rośnie bardzo dynamicznie - zarówno w Europie jak i na rynkach pozaeuropejskich, dlatego jestem bardzo zadowolony, że możemy zaoferować miastom elektryczny autobus i systemy z nim związane, zapewniające lepsze niż kiedykolwiek warunki do rozwoju zrównoważonego, cichego i bezemisyjnego transportu publicznego - dodał prezes Agnevall.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL