Nowy 1-tonowy pick-up

Nowy 1-tonowy pick-up

Grupa PSA i ChangAn opracują nowy 1-tonowy pick-up


   
W efekcie podpisanej 7 czerwca tego roku umowy ramowej pomiędzy ChangAn Automobile a Grupą PSA, strony przeszły do kolejnego etapu i podpisały umowę o wspólnym zaprojektowaniu nowej platformy dla samochodów dostawczych w fabryce ChangAn w Ding Zhou i opracowaniu 1-tonowego pick-upa.

Zgodnie z założeniami nowy samochód powinien odpowiadać najbardziej restrykcyjnym przepisom na świecie, jak również spełniać oczekiwania klientów. Będzie się charakteryzował zdecydowanym stylem oraz bezkompromisową jakością i trwałością. Ten 1-tonowy pick-up znajdzie się w ofercie w pierwszej kolejności na rynku chińskim.

W 2016 roku światowy rynek samochodów dostawczych obejmował 14 mln pojazdów. Udział w tym rynku 1-tonowych pick-upów wyniósł 18% i wykazał roczny wzrost w wysokości 5%.

Patrice Lucas, wiceprezes ds. programów i strategii Grupy PSA skomentował to wydarzenie w następujący sposób: Ten nowy produkt, który jest uzupełnieniem pick-upa firmy Peugeot wprowadzonego niedawno do sprzedaży w Afryce jest częścią core model strategy Grupy PSA i zaznaczy nasz powrót do tego rozwijającego się segmentu rynku. Pomoże on w realizacji celów planu Push to Pass dla samochodów użytkowych i docelowego zwiększenia sprzedaży o 30% do roku 2018 , a także potrojenia sprzedaży na rynkach zagranicznych do roku 2021 .

Mingxue YUAN, wiceprezes ds. współpracy i strategii firmy Changan, dodał: Ten pierwszy wspólny projekt 1-tonowego pick-upa nowej generacji jest dla naszych dwóch firm doskonałą okazją do wejścia na rynek chiński i na rynki zagraniczne. Jest to istotny etap w długoterminowej współpracy pomiędzy Grupą PSA a Chang`an”.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL