Niezwykły dar

Niezwykły dar


Sprinter darem Mercedes-Benz Polska dla Towarzystwa Opieki nad Ociemniałymi w Laskach

 

Po 31 latach ciężkiej pracy, na zasłużoną emeryturę przechodzi samochód dostawczy, który służył niewidomym dzieciom w Laskach. Firma Mercedes-Benz Polska przekazała Towarzystwu nowego Sprintera, który zastąpi używany od nowości model T2 L 608 D.

- Pamiętam, jak przyjechał do nas ten Mercedes w latach 80. Panowała jeszcze komuna, a tutaj nowiutkie auto zachodniej marki. Samochód przyjechał do nas zaplombowany. Od klamki do klamki, na około pojazdu było zamontowane zabezpieczenie. Musiała przyjechać służba celna i sprawdzić ten podejrzany prezent z zachoduwspomina Włodzimierz Domański, kierowca od 1987 r. w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych w Laskach.

„Stary” samochód służył dzieciom 31 lat. Towarzyszył im podczas różnorakich wyjazdów; woził sprzęt biwakowy na letnie obozy, transportował tandemy rowerowe, by wychowankowie ośrodka mogli jeździć na wycieczki rowerowe, uczestniczył w licznych pielgrzymkach, pomagając dowieść namioty i ciężkie plecaki. Na co dzień był wykorzystywany do zaopatrywania placówek szkolnych w produkty, a internaty i kuchnie w wyżywienie. Był świadkiem dorastania kilku pokoleń wychowanków.

- Przez 30 lat jeździliśmy trzy razy w tygodniu po zaopatrzenie. Przywoziliśmy nim żywność dla dzieci. Samochód nie odpoczywał nawet w wakacje, podczas których służył jako przewoźnik bagażu – wspomina Jarosław Sikorski, kierowca od 1989 roku. Nigdy nie popsuł się na trasie. Przejechałem nim pół miliona kilometrów – dodaje z sentymentem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL