8000 elektrycznych napędów hybrydowych

8000 elektrycznych napędów hybrydowych

Oszczędność większa niż tylko paliwo


Wyprodukowanie 8000. seryjnego elektrycznego napędu hybrydowego dla autobusów miejskich to kamień milowy odnotowany przez BAE Systems. Jest to efekt gwałtownego wzrostu zapotrzebowania na produkowane przez firmę elektryczne systemy autobusowe, które oszczędzają paliwo i emitują mniej szkodliwych substancji. W ciągu ostatnich dwóch lat firma BAE Systems dostarczyła 3000 napędów tego typu, czyli dwukrotnie więcej, niż w poprzednich czterech latach.

- Ciągłe zapotrzebowanie na te napędy wynika z elastyczności produktów Serii-E - powiedział Bob Lamanna, dyrektor globalnej sprzedaży i obsługi autobusów miejskich w BAE Systems. - Linia ta umożliwia podróż przy obniżeniu emisji szkodliwych substancji do zera, czyli takiej, jakiej szukają firmy przewozowe, bez wyzwań związanych z infrastrukturą wymaganą w przypadku rozwiązań całkowicie elektrycznych.

Flagowy system Serii-E produkowany przez BAE Systems zawiera nie tylko hybrydowy napęd elektryczny, ale również zasila energią elektryczną wszystkie akcesoria pojazdu. Napęd ma również funkcję stop/start, która eliminuje emitowanie szkodliwych substancji podczas postoju autobusu. Ta technologia jest obecnie zaawansowana na tyle, aby zapewnić użytkownikowi eksploatację autobusu przez maksymalnie 35 procent czasu, gdy silnik jest wyłączony, bez potrzeby zatrzymywania i ładowania akumulatorów pojazdu. Dzięki wbudowanej prądnicy autobus może być eksploatowany 24/7 i nie ma potrzeby podłączania go do instalacji ładowania, ani planowania czasu jego eksploatacji.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL