Zwiększenie puli zezwoleń

Zwiększenie puli zezwoleń

Przewozy do i z krajów trzecich

 


Zakończyły się rozmowy polsko-rosyjskiej komisji ds. międzynarodowych przewozów drogowych. Strona polska w wyniku  negocjacji uzyskała 9,5 tys dodatkowych zezwoleń na przewozy do i z krajów trzecich, a zgodnie z  wcześniejszymi ustaleniami  polskim przewoźnikom  przysługiwało 48 tys. zezwoleń . Pulę zezwoleń na przewozy do i z krajów trzecich dla strony rosyjskiej zwiększono o 20 tys, zezwoleń.

Rozmowy w Moskwie to kolejna runda negocjacji dotyczących rosyjskiej propozycji zwiększenia tegorocznej puli zezwoleń na przewozy dwustronne i tranzytowe. Podstawę prawną do współpracy dwustronnej między Polską i Federacją Rosyjską stanowi umowa o międzynarodowych przewozach drogowych, podpisana w Warszawie 30 sierpnia 1996 roku. Umowa przewiduje wykonywanie przewozów drogowych przez przewoźników obu państw na podstawie zezwoleń. Ponadto, zgodnie z zapisami umowy, decyzję o strukturze i wielkości kontyngentu podejmuje Komisja Mieszana, złożona z przedstawicieli obu stron. Poprzednie posiedzenie Komisji Mieszanej odbyło się 9 listopada 2016 r. w Krakowie. Uzgodniono wówczas wymianę na 2017 rok w ilości po 190.000 zezwoleń dla każdej ze stron. W ramach tej puli, strona polska otrzymała: 142.000 – na przewozy dwustronne / tranzytowe; 48.000 – na przewozy do/z krajów trzecich. Strona rosyjska otrzymała natomiast: 180.000 – na przewozy dwustronne / tranzytowe; 10.000 – na przewozy do/z krajów trzecich.
Źródło: PISiL

Przeczytaj też:
Pakiet mobilności przyjęty. Czy wpłynie na wysokość wynagrodzeń kierowców ciężarówek?

Polscy przewoźnicy są zgodni. Największym wyzwaniem dla branży transportowej w ciągu najbliższych dwóch lat jest spowolnienie gospodarcze w Europie.

 

Przed nami gwałtowne spadki przewozów w transportach międzynarodowych

Według IRU firmy transportowe na całym świecie oczekują strat w wysokości 551 miliardów euro. Prognoza dla UE jest również pesymistyczna.

 

Wjazd ciężarówką do Londynu - będą nowe zasady

Od 26 października 2020 r. władze Londynu chcą wprowadzić zasadę, że do miasta będą wpuszczane tzw. "bezpieczne samochody".

 

Niemcy dalej rozbudowują sieć drogową dla zestawów LHV

Sieć drogowa dla długich zestawów transportowych (LHV) w Niemczech jest rozbudowywana o około 200 nowych dróg. Wymagana do tego poprawka legislacyjna wejdzie w życie już niebawem.

 

Wjazd do Wielkiej Brytanii i obowiązek rejestracji dla kierowców ciężarówek

Wielka Brytania wprowadziła surowe zasady dla osób podróżujących od poniedziałku 8 czerwca.

 

Wzrost rejestracji busów
Rośnie udział lekkiej floty w transporcie zagranicznym Ułatwienia w transporcie do Holandii i Włoch

Kompleksowy pakiet obsługi

Francja – płaca minimalna

Mimo zastrzeżeń ze strony Komisji Europejskiej, francuski Minister Transportu Alain Vidal oświadczył, że podtrzymuje swoje "zdecydowane stanowisko" w zakresie zasadności wprowadzenia płacy minimalnej dla kierowców wykonujących transport międzynarodowy. Transport krajowy i międzynarodowy w liczbach

Transport krajowy cieszy się w Polsce największą popularnością – wynika z raportu Oferteo.pl, serwisu łączącego osoby poszukujące produktów i usług wraz z ich dostawcami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL