25 lat UPS w Polsce

25 lat UPS w Polsce

Wspieramy naszych klientów w ich rozwoju biznesu na rynkach światowych

 

UPS świętuje 25-cio lecie swojej działalności w Polsce. Odkąd firma weszła na polski rynek, znacząco rozszerzyła portfolio swoich usług.  

UPS rozpoczął działalność w Polsce w 1992 roku poprzez usługi firmy partnerskiej – PPS Polkurier, którą przejął w 2001 roku, a w 2005 - firmę kurierską Stolica S.A. W 2015 roku UPS dokonał przejęcia firmy Poltraf w celu umocnienia swojej pozycji w sektorze medycznym.

- Polska jest ważnym rynkiem dla UPS, na którym zaobserwowaliśmy w pierwszej połowie bieżącego roku wzrost eksportu na poziomie 25 % - powiedział Piotr Sitarek, Dyrektor Generalny UPS Polska. - Pracuję w UPS od samego początku działalności firmy w kraju, dzięki czemu mogłem na bieżąco śledzić ogromne zmiany, jakie zaszły w firmie. Chciałbym podziękować naszym pracownikom, za ich zaangażowanie w świadczenie najwyższej jakości usług dla naszych klientów w kraju i na całym świecie.

W 2015 roku firma UPS otworzyła warte 20 milionów dolarów hub przeładunkowy w Strykowie, a w maju bieżącego roku zainaugurowała nowe centrum w Mysłowicach. W listopadzie 2016, UPS usprawnił usługi ekspresowe, oferując wcześniejsze dostawy i późniejsze terminy odbioru dla ponad 25 000 kodów pocztowych oraz oferuje szybsze ekonomiczne przesyłki lądowe w Polsce i 27 krajach w Europie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL