Daimler Trucks świętuje

Daimler Trucks świętuje

Jubileusze marek Freightliner i Western Star

 

- W naszym portfolio mamy bardzo różne marki. Łączy je jedno: długoletni sukces w dziedzinie innowacji i orientacji na klienta. W minionych dziesięcioleciach znacznie umocniliśmy naszą pozycję rynkowego lidera. A świętując swe jubileusze, już budujemy jeszcze lepsze ciężarówki przyszłości - powiedział Roger Nielsen, Prezes i Dyrektor Generalny Daimler Trucks North America.

W bieżącym roku Daimler Trucks świętuje w Ameryce Północnej dwa ważne jubileusze – 75-lecie Freightliner Trucks i 50-lecie Western Star Trucks. To świadectwo imponującej historii pojazdów użytkowych Daimler AG w regionie NAFTA. Dzięki ciągłym innowacjom, Daimler Trucks North America (DTNA) uczynił samochód ciężarowy tym, czym jest obecnie ‒ ekonomicznym kręgosłupem całego kontynentu. Od swego powstania w latach 1942 i 1967 firmy Freightliner i Western Star wypuściły na drogi łącznie ok. 3,2 mln ciężarówek. W pierwszym półroczu 2017 Daimler Trucks sprzedał 42 300 pojazdów. Z udziałem rynkowym na poziomie 40,2 procenta w klasach 6-8 DTNA jest niekwestionowanym liderem rynkowym w regionie NAFTA.

Roger Nielsen, Prezes i Dyrektor Generalny Daimler Trucks North America: W naszym portfolio mamy bardzo różne marki. Łączy je jedno: długoletni sukces w dziedzinie innowacji i orientacji na klienta. W minionych dziesięcioleciach znacznie umocniliśmy naszą pozycję rynkowego lidera. A świętując swe jubileusze, już budujemy jeszcze lepsze ciężarówki przyszłości.

W tym roku Freightliner świętuje nie tylko 75. jubileusz, ale też rozpoczęcie produkcji swego najnowszego pojazdu flagowego ‒ New Cascadia. Jest to najmocniej skomunikowaną sieciowo ciężarówką, jaką kiedykolwiek zbudowała firma DTNA, wyznaczającą nowe standardy branżowe w dziedzinie łączności. Już dzisiaj w Ameryce Północnej ponad 275 tysięcy ciężarówek DTNA jest połączonych z Siecią. Umożliwia to Truck Data Center, jednostka komputerowa zintegrowana w każdej ciężarówce, zapewniająca komunikację z systemem telematycznym. New Cascadia tworzy ponadto nowe wzorce w dziedzinie bezpieczeństwa i ekonomiczności. Zmniejszenie zużycia paliwa nawet o osiem procent oraz jeszcze dłuższe czasy eksploatacji w porównaniu z poprzednim modelem obniżają koszty eksploatacji dla klientów do poziomu dotąd nieznanego. Zainwestowanie ok. 300 milionów dolarów amerykańskich w rozwój tego samochodu opłaciło się; aktualnie ponad połowę wszystkich zamawianych ciężarówek w klasie 8 stanowią pojazdy New Cascadia. A to dopiero początek ‒ wraz z wprowadzeniem kolejnych wariantów w ciągu tego roku oczekuje się radykalnego wzrostu.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL