Sieć dystrybucji AdBlue® będzie rosła

Sieć dystrybucji AdBlue® będzie rosła

Producenci i dystrybutorzy paliw już dziś przygotowują się na ten trend

 

Firma Kingspan Environmental, producent rozwiązań z zakresu przechowywania substancji płynnych, przewiduje szybki wzrost rynku dystrybucji AdBlue®, spowodowany nowymi regulacjami spalania (Euro6). Duże firmy paliwowe już dziś powiększają liczbę punktów z dystrybucją tego roztworu. O dostępności, trendach i rozwoju rynku, będzie można porozmawiać z ekspertami Kingspan Environmental na wrocławskich targach Stacja i Biznes Przyszłości w dniach 27-28 września 2017 r.

Najnowsza, bardzo restrykcyjna norma Euro 6 dla nowych aut użytkowych do 3,5 tony weszła w życie 1 września 2016 roku. Zdaniem ekspertów firmy Kingspan Environmental, z powodu nowych regulacji  zapotrzebowanie na AdBlue® na będzie rosło w najbliższych latach w tempie co najmniej dwucyfrowym.
 
Według ekspertów firmy, producenci i dystrybutorzy paliw już dziś przygotowują się na ten trend. Największe koncerny wprowadzają na wybrane stacje benzynowe specjalne dystrybutory z AdBlue® .

- Są miejsca, gdzie dostępność dystrybutorów z AdBlue® jest nadal bardzo niska, np. w województwach warmińsko-mazurskim, świętokrzyskim czy podkarpackim. Tam w najbliższych latach na pewno pojawią się nowe punkty dystrybucji, ponieważ według prognoz oszacowanych na podstawie danych Polskiego Związku Przemysłu Motoryzacyjnego, w przyszłym roku można spodziewać się na polskich drogach nawet 50 tys. aut wykorzystujących AdBlue®  - wyjaśnia Jacek Gawronek z firmy Kingspan Envrionmental.

Dlatego w ofercie Kingspan Environmental pojawiły się specjalistyczne zbiorniki na AdBlue®. - Firmy, które zużywają znaczne jego ilości, powinny rozważyć zbiornik, który jest legalizowany i posiada wyposażenie zgodne z urzędowymi wymogami. Będzie je można zobaczyć na Targach Stacja i Biznes Przyszłości we Wrocławiu – dodaje Jacek Gawronek.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL