Minimalne zużycie okładzin sprzęgła

Minimalne zużycie okładzin sprzęgła

Sprzęgła Sachs do ciężkich pojazdów użytkowych zapewniają ciągłość transportu   

 

ZF Aftermarket oferuje szeroką gamę produktów pod marką Sachs, a wśród nich sprzęgła do ciężkich pojazdów użytkowych. Wykorzystując najnowsze osiągnięcia w dziedzinie rozwoju materiałów, tarcze sprzęgłowe zyskały nowy rodzaj okładzin ciernych. Oznacza to, że w nawet najtrudniejszych warunkach pracy tej klasy pojazdów, są one znacznie mniej podatne na zużycie. Sprawia to, że sprzęgła Sachs są najbardziej wytrzymałym i skutecznym produktem na rynku części zamiennych.

Sprzęgła Sachs to gwarancja najwyższej niezawodności i jakości. Ich zastosowanie sprawia, że moc silnika jest równomiernie przenoszona na koła pojazdu minimalizując przy tym wpływ powstających wstrząsów. Systematyczne zużywanie się okładzin ciernych jest uzależnione od mocy pojazdu i prowadzi do nieodwracalnych zmian w układzie przeniesienia napędu. Fakt ten musi być uwzględniony już na etapie projektowania nowych konstrukcji sprzęgła.

W przypadku ciężkich pojazdów użytkowych decydujące znaczenie ma wytrzymałość sprzęgła, którą uzyskuje się poprzez zastosowanie najwyższej jakości materiałów oraz skuteczne współdziałanie wszystkich jego elementów. Charakteryzujące się doskonałą stabilnością cieplną i wysoką jakością, nowe sprzęgło do pojazdów użytkowych (HCV) zapewnia znaczącą poprawę ochrony powierzchni ciernej koła zamachowego, co przekłada się na znaczące zmniejszenie zużycia sprzęgła. W pierwszej kolejności nowe okładziny cierne dostępne będą dla tarcz sprzęgłowych o rozmiarach: 362, 395, 400 oraz 430 mm.

W opracowanych na nowo sprzęgłach użyto materiałów, które pozbawione są  szkodliwych dla środowiska związków, takich jak: azbest, ołów, kadm, rtęć oraz chrom-VI. Ponadto, w procesie produkcyjnym nie wykorzystuje się rozpuszczalników. Podobnie jak w przypadku wszystkich produktów wysokiej jakości OE, pochodzących z ZF Aftermarket, nowe sprzęgła są produkowane zgodne ze wszystkimi normami dotyczącymi testów (BPS97).

Naprawy sprzęgła do pojazdów użytkowych (HCV) powinny być wykonywane przez profesjonalne warsztaty przy wykorzystaniu najwyższej jakości elementów serwisowych.  W transporcie dalekobieżnym, nie bez znaczenia jest jak najkrótszy czas wykonywanych napraw i minimalizacja czasu przestoju pojazdu. Korzystanie z tańszych i gorszych jakościowo komponentów prowadzi do zafałszowanego obrazu oszczędności. Wynika to z faktu, że pojazdy wyposażone w tańsze zamienniki wymagają częstszych napraw, a przebyty przez nie dystans na trasie może zostać skrócony nawet dwukrotnie w porównaniu z pojazdami wykorzystującymi podzespoły jakości OE.

Najczęstszym objawem nieprawidłowo funkcjonującego sprzęgła jest niewłaściwe zachowanie rozłączające. Może ono wskazywać na wadliwe zwalnianie łożyska oporowego. W celu usprawnienia procesu naprawy, ZF Aftermarket oferuje warsztatom kompletne zestawy sprzęgłowe marki Sachs. Zawierają one wszystkie niezbędne elementy konieczne do przeprowadzenia naprawy i gwarantują szybką i bezawaryjną wymianę podzespołu. W skład zestawu wchodzą płyty dociskowe, tarcza sprzęgła i łożysko wysprzęglające, jak również dopasowany do układu smar do zastosowania na wypustach piasty.

Aplikacja ZF Part Finder ułatwia natomiast identyfikację części potrzebnych do dokonania naprawy. Wyszukiwanie odbywa się poprzez podanie numeru seryjnego pojazdu lub jego marki. Oprogramowanie jest kompatybilne z komputerami stacjonarnymi i laptopami. Dodatkowo, można ją pobrać bezpłatnie na tablety i smartfony wyposażone w systemy operacyjne iOS i Android.

Artykuły powiązane

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL